Ładowanie...

Aktualności

0:2 nas prześladuje...

• autor: OKS-ISKRA, 2011-06-01 20:15

Piłkarze Iskry przespali pierwszą połowę, a w drugiej mimo wielkiego natarcia nie zdołali zdobyć nawet gola choć były ku temu okazje. Łupem trzech punktów podzielili się bramkarz Wrzaw Cetnarski i sędzia Partyka.

Skład : Gawroński(46' Kuszaj) - Rębisz, Zioło P(46' Ścipień), Wilk - Szustak - Głuch, Wartoń, Zioło M, Jajkiewicz - Zioło G(80' Maciągowski), Brania(85' Rokicki).

San : Cetnarski - Bryła, Fietko Sz, Kieliszek - Gajda W(68' Gajda Ł), Bartoszek, Prarat(70' Laskowski), Szczęch, Machowski, Fietko M, Fietko J(82' Łabuda).

Kalejdoskopiczną postawę pokazali gracze Iskry w dzisiejszym dniu. Cała pierwsza połowa była raczej nudnym widowiskiem a my nie potrafiliśmy się zebrać na dokładniejsze i groźniejsze akcje. Miejscowi byli niewiele optycznie lepsi, po prostu żerowali na naszych błędach. A trochę ich było. Nie mogliśmy dłużej utrzymać się z przodu przy piłce oraz popełnialiśmy głupie błędy przy wyprowadzaniu piłki nawet z okolic swojego pola karnego.

Najbliżej strzelenia gola był Krzysiek Wartoń po strzale z rzutu wolnego ustawionego na 22.metrze. Mocno uderzona piłka dosłownie o centymetry minęła bramkę Cetnarskiego.

Parę minut później mieliśmy do czynienia z pierwszą kontrowersyjną sytuacją gdy z prawej strony Jajkiewicz dośrodkował piłkę, a tam w pojedynku z obrońcą nastąpiło przewinienie i... to z pewnością Mateusz Brania był faulowany, a sędzia odgwizdał przewinienie w drugą stronę.

Miejscowi zdołali jednak zdobyć gola przed przerwą. Po dośrodkowaniu z lewej strony i mocnym strzale głową z siedmiu metrów Fietko nie dał Gawrońskiemu szans, a my musieliśmy po przerwie gonić wynik, ponieważ wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. Bardzo możliwe, że naszej grze brakło maestro rundy wiosennej Maćka Wojnara. W przerwie zostały dokonane dwie zmiany: Gawrońskiego, który mimo wszystko zagrał pozytywny mecz, zmienił Kuszaj, a Pawła Zioło zmienił Mateusz Ścipień. Marcin Zioło został cofnięty do obrony, gdzie ostatnio i dziś radził sobie świetnie.

Po zmianie stron na placu gry widzieliśmy całkiem inną Iskrę. Iskrę atakującą, utrzymującą się przy piłce i z każdą minutą stwarzającą coraz to więcej sytuacji do strzelenia gola. Kontrataki miejscowych nie stwarzały większego zagrożenia. Wydawało się, że nasz cel jest już w zasięgu ręki. Końcówka była istną obroną Częstochowy, a raczej obroną Wrzaw. Sekundę przed zejściem z boiska świetną okazję miał Brania. Po dośrodkowaniu z prawej strony Brania przyjął piłkę na klatkę i uderzył ją prawą nogą, strzał kiepski ale brakło niewiele.

W samej końcówce, w 86' minucie, mieliśmy jednak do czynienia z bardzo nieprzyjemną sytuacją gdy po uderzeniu (bodajże) Wartonia piłka trafiła obrońcę Wrzaw w rękę. Sędzia mimo wielkich protestów zawodników nie zareagował, co odbiło się na nieprzyjemnych incydentach przez pozostałą część spotkania, na przykład na wyrzuceniu z obszaru gry Mariusza Stasiaka (asystent trenera).

Jeszcze przed 90' minutą na listę strzelców mógł się wpisać dwukrotnie Krzysiek Wartoń, ale Cetnarski w kapitalnym stylu obronił dwa jego strzały po rzutach rożnych - najpierw głową, później potężnym wolejem.

Rzuciliśmy się niemalże całą drużyną do ataku a miejscowi potrafili nas wypunktować. Po kontrze w końcówce znów Michał Fietko podwyższyli prowadzenie na 2:0, a gracze Iskry przegrali trzeci mecz z rzędu takim rezultatem. W niedzielę czeka nas kolejne ciężkie spotkanie, z Tłokami Gorzyce, i tu trzeba zacząć wypatrywać punktów.