Ładowanie...

Aktualności

Udany rewanż !

• autor: OKS-ISKRA, 2011-05-03 20:49

Iskra na fali wznoszącej ! Nasi gracze z trudem, bo z trudem, ale pokonali San Kłyżów 3:1 i idealnie zrewanżowali się za oszukaną porażkę w rundzie jesiennej. Dwa gole strzelił powracający do kadry snajper Brania, jednego dołożył Głuch. Było to szóste zwycięstwo w siedmiu meczach tej rundy.

Skład : Kuszaj - Wojnar, Zioło P, Wilk - Szustak, Motyka(46' Rokicki) - Zioło G(88' Jajkiewicz), Głuch, Ścipień(70' Maciągowski) - Brania, Wartoń(87' Stasiak).

Mecz rozpoczął się od kilku sytuacji strzeleckich z naszej strony. Po ośmiu minutach mogliśmy prowadzić nawet 2:0 po szybkich kontrach, lecz najpierw Ścipień nie najlepiej opanował piłkę, chwilę później po identycznej akcji z piłką w uliczkę Głuch przestrzelił lewą nogą z 13 metrów.

Co się odwlecze to nie uciecze - chwilę później objęliśmy prowadzenie po mocnym strzale zza pola karnego - trzeci gol Tomasza Głucha dla Iskry !

Coś w grze Iskry drgnęło i to goście przejęli inicjatywę utrzymując się dłużej przy piłce, popełnialiśmy zresztą głupie błędy, dwa razy musiał bronić strzały Kuszaj.

Gracze Sanu zdążyli wyrównać jeszcze przed przerwą - po ładnej akcji i odegraniu piłki na 16.metr Chmiel bardzo ładnym uderzeniem w okienko nie dał naszemu bramkarzowi szans. Jeszcze przed przerwą kontuzji doznał Mariusz Motyka, jego miejsce zajął Rokicki jako napastnik, a Wartoń został cofnięty ze szpicy do środka pomocy.

Po przerwie nasza gra wyglądała dużo lepiej i na efekty nie trzeba było długo czekać - w 46' minucie w polu karnym, w bardzo dogodnej sytuacji, z piłką znalazł się Rokicki, lecz przez zawahanie nie uderzył jej. Wystawił ją Brani który z siedmiu metrów nie mógł spudłować i strzelił swojego pierwszego gola po powrocie do kadry. Prowadzimy !

Gra Iskry z każdą minutą wyglądała lepiej - mogliśmy spokojnie wyczekiwać na błąd rywala utrzymującego się długo przy piłce. Trzeba jednak oddać hołd zespołowi z dołu tabeli, ponieważ gracze Sanu dysponowali mocną kadrą i pokazywali to na boisku. Warty odnotowania jest dobry występ Szustaka w środku pola, Piotrek czyścił i kasował równo wszystko co było do roboty.

W 80' minucie rywal został jednak dobity - dobrą choć trudną do opanowania piłkę zagrał Wartoń do Brani, a Mateusz nie zawiódł, przerzucając półgórną futbolówkę bez przyjęcia nad bezradnym bramkarzem.

Pod koniec meczu pojawił się na boisku Mariusz Stasiak, dla którego także był to powrót do gry po długim czasie. Także miał szansę na strzelenie gola, ale... wszystko w swoim czasie ! Piłkarze Iskry wygrali ważny i trudny mecz. Liczymy na powtórkę w niedzielę !