Iskra Sobów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Losowa galeria

Iskra - Advit
Ładowanie...

Aktualności

Surowsze kary dla chuliganów

  • autor: OKS-ISKRA, 2011-03-17 19:07

Stalowa Wola zapowiada ciąg dalszy walki z boiskowym i pozaboiskowym chuligaństwem. Czytając sprawozdania sędziowskie, członkowie Komisji Dyscyplinarnej łapią się za głowę. Nie mogą zrozumieć jak to się dzieje, 17-letni chłopak wyzywa sędziego mogącego być jego ojcem, grozi mu pobiciem lub ośmiesza.

 

Przewodniczący komisji dyscypliny Wiktor Frankiewicz(na zdj.) zapowiada że nie będzie pobłażania w rozpatrywaniach tego typu zachowań.

"Nie ma innego lekarstwa na tych młodych chuliganów jak tylko surowe karanie. W wielu klubach nic się nie robi w kierunku poprawy dyscypliny, nie wychowuje zawodników. Tylko systematyczna praca z młodymi piłkarzami może przynieść oczekiwane efekty. My w każdym bądź razie jesienią surowiej karaliśmy juniorów niż seniorów i tak też będzie na wiosnę. Nie mam złudzeń, będziemy mieli pełne ręce roboty. Wiosną gra się o awans, o utrzymanie, mecze mają swoją dużo większą niż na jesieni stawkę. Nerwy odgrywają olbrzymią rolę. Często bywa tak, że opaskę porządkowego zakłada osoba, która zachowuje się wulgarnie. W pobliżu boisk sprzedaje się alkohol. Wiele ludzi odpowiedzialnych za porządek udaje, że problemu nie ma. Tych, którzy nie panują nad nerwami będziemy kara surowo, nawet rocznymi i dłuższymi dyskwalifikacjami" – mówi.

Faktycznie, w poprzedniej rundzie widać było efekty surowych kar dla klubów czy dla zawodników. Posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej odbywają się w każdy piątek od godz. 17:00.

"Bywa, że w jednej drużynie znajdzie się czarna owca i opinia o danym zespole jest zła. Ale tę jedną czarną owcę trudno jest zazwyczaj przegonić. Przynajmniej nasza komisja nie będzie udawała, że problemu nie ma i będziemy walczyć z boiskową chuliganerią z całych sił" – kończy Frankiewicz.

 

źródło : nowiny24.pl / własne


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [446]
 

autor: AlaskanIce 2011-03-18 14:08:31

Profil AlaskanIce w Futbolowo ten pan wygląda na takiego co stosuje starą wojskową zasadę jebać karać nie wyróżniać a jak sędzia namiesza to cisza i gramy dalej


autor: ~anonim 2011-03-19 10:17:39

avatar sedzia jak namiesza to oberwie mu sie na posiedzeniu. sedzia ma sedziowac, pilkarz ma kopac a kibic kibicowac takze proponuje uszanowac robote innych. jak nie pasuje to proponuje samemu wziac gwizdek/choragiewke i odczuc na wlasnej skorze traktowanie ludzi z trybun


autor: nestor8 2011-03-19 15:59:25

Profil nestor8 w Futbolowo Fakt sędziowanie paskudna rzecz da się odczuć na własnej skórze ale w tej branży trzeba być bardzo wytrzymałym psychicznie, a płaca jest co najmniej niezła. Co do karania juniorów to fakt, dobra sprawa, ale w meczach seniorów także czasami słychać komentarze godne rozgoryczonego 16latka.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Iskra - Jeziorak
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Truck Kotowa WolaIskra Sobów Tarnobrzeg (S)
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
2012-09-23, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
LZS Jadachy 4:1 Kempus Kępie Zal.
Kolejarz Knapy 2:4 Strażak Przyszów (S)
Korona Majdan Królewski 4:3 Jeziorak Chwałowice
Termopol Żabno (B) 3:2 Sanna Zaklików
Łęg Stany 3:3 LKS Tarnowska Wola (B)
Sokół Sokolniki 1:1 Unia Skowierzyn

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 82, wczoraj: 155
ogółem: 627 874

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.