Iskra Sobów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Losowa galeria

San Kłyżów - Iskra
Ładowanie...

Aktualności

Oceny dla juniorów

  • autor: OKS-ISKRA, 2010-11-20 14:14

Tak samo jak seniorzy, juniorzy indywidualnie zostali ocenieni za swoją grę oraz reprezentowanie klubu w formie podsumowania rundy.

 


Nie ma co ukrywać że niektórzy zawiedli, inni zaś pozytywnie mnie zaskoczyli. Miejsce w tabeli wcale nie odzwierciedla siły zespołu, ponieważ w wielu spotkaniach byliśmy lepsi od rywali lecz traciliśmy głupie bramki. Wciąż uważam że ta runda była przejściowa i, jeśli solidnie przepracujemy zimę, to zaczniemy zbierać punkty. Sam grałem jeszcze niedawno w juniorach więc wiem z jakimi problemami musicie się borykać. Jednocześnie każdemu z osobna pragnę podziękować za siły pozostawione na boisku.

(skala 1-6)

---------------------------------------------------------------------------------------

1. Gawron - średnia ze spotkań 3,5. Ocena całościowa 4,5.

Nikt nie zaprzeczy że nasz bramkarz ciągle notuje progres w grze, procentuje jego wielkie zaangażowanie oraz regularne treningi z seniorami gdzie na dzień dzisiejszy jest drugim bramkarzem. W juniorach vice-kapitan. Bardzo dobry kontakt z obrońcami i skracanie pola w sytuacji sam na sam, jednakże zdecydowanie musi nauczyć się wychodzenia z linii przy dośrodkowaniach. Niestety widoczny brak typowego, bramkarskiego treningu.

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

2. Mycha - średnia ze spotkań 3,25. Ocena całościowa 3,5.

Z konieczności przekwalifikowany na obrońcę. Czasami na boisku sprawia wrażenie przestraszonego, mimo że ma naprzeciwko siebie napastnika o gorszych warunkach fizycznych. Miewa także zapędy do przodu, ale jeśli znajdziemy obrońcę do pierwszego składu na jego pozycję to na wiosnę na pewno pogra z przodu. A tam może dużo zrobić, świadczy o tym chociażby ligowy gol w seniorach (przebywał na boisku zaledwie parę minut) oraz niezły występ w Pucharze Polski.

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

3. Lezyn - średnia ze spotkań 3,2. Ocena całościowa 2,5.

Nie ukrywam że spodziewałem się po nim dużo więcej, bo jest to zawodnik o wielkim potencjale. Potencjale, którego jednak nie wykorzystuje. Potrafi rozgrywać świetne spotkanie a w jednej sytuacji popełnić banalne przewinienie które kończy się stratą bramki. Niestety kompletna olewka treningów. Słabsze warunki fizyczne nadrabia jednak dobrą wytrzymałością i szybkością. Wszyscy liczymy na jego poważniejsze podejście do obowiązków, bo umiejętności zarówno w grze defensywnej jak i ofensywnej ma naprawdę bardzo, bardzo duże. Tak samo jak brat, który niestety zrezygnował z gry lecz może uda się go namówić.

4. Sylwek - średnia ze spotkań 3,4. Ocena całościowa 3,0.

W wyniku lekkiego zamieszania nie dokończył rundy z drużyną. Sylwek to zawodnik który ma gorsze umiejętności techniczne, szczególnie "brak lewej nogi", ale zaangażowania i dobrej gry głową mu odmówić nie można. Liczymy na jego powrót do treningów od zimy, gdyż może być mocnym punktem drużyny.

5. Trapez - średnia ze spotkań 2,6. Ocena całościowa 2,0.

Nie ma co ukrywać że zawodnik lekko odstający umiejętnościami od kolegów z drużyny, do tego rzadko trenujący. Zawsze powtarzam że brak umiejętności nie jest niczym złym, tylko brak zaangażowania w treningu. Trening czyni mistrza ale wszystko przed nim, ma przecież dopiero 15 lat.

6. Seba - średnia ze spotkań 3,95. Ocena całościowa 4,75.

Zawodnik który obudził się dopiero w piątej kolejce, często wyglądał na nie ogarniętego plus te wiecznie rozwiązane buty. Na boisku pokazuje jednak że ma papiery na granie, co zresztą powiedział także trener Łukawski. Inteligentnie grający piłkarz z sercem do walki, dobry technicznie, z poważnym podejściem do treningu. Swojego jedynego gola zdobył w Krzeszowie po uderzeniu z 22.metrów. Świetny występ w Pucharze Polski w seniorach, opuścił niestety boisko z powodu kontuzji. Brakuje wytrzymałości, ale od czego jest zima.

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

7. Karol - średnia ze spotkań 3,60. Ocena całościowa 3,75.

Karol to również zawodnik z wielkimi umiejętnościami. Wymagałem od niego więcej ale zdaję sobie sprawę że pozycja na której gra może mu nie leżeć, niestety niektóre decyzje są uzależnione od zmiennej co tydzień sytuacji kadrowej. Świetne wyszkolenie techniczne, z taktycznego punktu widzenia także notuje postęp. Szkoda że rzadko wykorzystuje swoje mocne uderzenie, musi też zdecydowanie poprawić obliczanie toru lotu piłki. Asystował przy jednym golu. Bardzo duży plus za grę w meczach, minus za braki treningowe.

8. Alek - średnia ze spotkań 3,70. Ocena całościowa 4,75.

Gracz na którym można polegać - inteligencja, technika, przede wszystkim skuteczność oraz uczestnictwo w treningach. Kiedy trzeba potrafi przetrzymać piłkę lub minąć rywala w sytuacji 1 na 1. W skrócie - ma papiery na granie. Musi jednak oduczyć się okazywania po sobie emocji bo zawodnicy gorsi umiejętnościami od niego nie muszą znać jego opinii na ten temat. Ogólnie wielkie plus dla tego piłkarza, 6 goli i jedna asysta, świetna postawa w sparingu seniorów oraz na treningach.

9. Radek - średnia ze spotkań 3,85. Ocena całościowa 4,75.

Kolejny utalentowany i młody gracz, skrzydłowy lub środkowy pomocnik. Bardzo potrzebny drużynie i zaangażowany w treningach, ale nie wykorzystuje swoich wielkich umiejętności w meczach, bo mógłby osiągnąć jeszcze lepszy wynik w statystykach, a 6 asyst to i tak dużo. Podobnie jak Karol ma świetne uderzenie, a na wiosnę będziemy wymagać od niego więcej takich zagrań jak do Czoklera w derbach. Na plus !

10. Czokler - średnia ze spotkań 3,95. Ocena całościowa 4,75.

W porównaniu z poprzednim rokiem wyraźny postęp, nabranie szybkości i wytrzymałości. Z napastnika został przekwalifikowany na skrzydłowego ponieważ widać że ma ciąg na bramkę i nie sprawia mu problemu minięcie na szybkości jednego lub dwóch rywali. Trzy występy dla seniorów i gol rundy w Mokrzyszowie. Czasami nie potrafi jednak zapanować nad emocjami i gdyby nie parę uwag bądź czynów na gorąco, miałby spokojnie 5. Cieszy mnie bardzo, że powoli opadają klapki z oczu. Bardzo zaangażowany w sprawy drużyny, jej zresztą kapitan. Ogólnie wielki plus, często ciągnie drużynę, oczekuję tego samego na wiosnę.

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

11. Królik - średnia ze spotkań 3,10. Ocena całościowa 3,25.

Zawodnik często rezerwowy, ale jeśli nastąpi konieczność gry w pierwszym składzie okazuje się że można na nim polegać. Raczej nie wyróżniał się niczym na tle drużyny, może uniwersalnością. Zagrał parę spotkań w ataku, parę też na prawej obronie. Pozytywny występ w Mokrzyszowie.

12. Żelu - średnia ze spotkań 3,40. Ocena całościowa 4,5.

Zawodnik który grał i trenował kilka lat w trampkarzach Siarki i to widać na boisku. Gdy ma piłkę przy nodze to zawsze wie co z nią zrobić, rzadko kiedy traci piłkę dzięki boiskowej inteligencji. Niezłe wyszkolenie techniczne niestety koliduje z kiepskimi warunkami fizycznymi, przede wszystkim wzrost i szybkość. Przyznam że spodziewałem się po nim ciut więcej, ale nie można na jego temat powiedzieć złego słowa. Z powodzeniem gra zarówno w ataku jak i na prawej pomocy, jest zaangażowany w treningu.

13. Dawid - średnia ze spotkań 3,15. Ocena całościowa 4,0.

Zawodnik który "chce" ale nie może się przełamać. Liczę że ładny gol w Jelnej jest właśnie tym czego mu trzeba było. Na pewno ma w pamięci kontuzję w debiucie, ale to już historia. Nowa runda, nowy Dawid. Póki co wszystko idzie w dobrym kierunku, ale obligatoryjnie Dawid musi na boisku sprawić wrażenie bardziej twardego faceta. Futbol to gra męska !

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

14. Koleżka - średnia ze spotkań 2,8. ocena całościowa 3,5.

Michał, trzeba przyznać, odstaje od niektórych kolegów umiejętnościami i rzadko kiedy gra w pierwszym składzie, ale jest bardzo lubiany i mnie to nie dziwi. Jest bardzo zaangażowany w sprawy drużyny nie tylko jeśli chodzi o grę, ale także o treningi i organizację.

15. Filip - średnia ze spotkań 3,0. Ocena całościowa 3,5.

Jeśli byłby lepszy technicznie to byłby bardzo ważnym piłkarzem pierwszego składu. Zawsze gdy dostanie szansę gry daje z siebie wszystko, ale ma tendencję do popełniania prostych błędów. Za swoje zaangażowanie nie ma prawa usłyszeć złego słowa i osobiście jestem z niego zadowolony.

16. Patryk - średnia ze spotkań 3,25. Ocena całościowa 4,5.

Gracz o niezłych umiejętnościach technicznych, jest także bardzo uniwersalny. Gdy trzeba to zagra jako bramkarz lub w polu. Można na nim polegać, jest zaangażowany w każdym treningu, przez co ocena całościowa została wyraźnie podniesiona. Bardzo pozytywne występy na środku obrony.

---------------------------------------------------------------------------------------

FREE photo hosting by Hosting fotek - Hyy.pl - Niezawodny!

Na ocenę całościową przekładają się występy, dyspozycyjność, podejście do treningu i meczu oraz interesowanie się sprawami drużyny. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoją opinią. Osobiście jako trener z prawie każdego z was jestem zadowolony i mam nadzieję że na wiosnę będzie dużo lepiej, piłkarsko i nie tylko. Wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję że jesteście tego świadomi. Oczywiste że niektórzy z was reprezentować będą seniorską Iskrę. Pozdrawiam !


  • Komentarzy [14]
  • czytano: [685]
 

autor: ~adamiak 2010-11-20 19:02:58

avatar rozwiazane buty nosze celowo,przynosza mi szczescie


autor: ~nestor 2010-11-20 19:09:02

avatar Te wasze amulety, pizza i sznurówki ;-)


autor: ~Ktos szczery 2010-11-21 08:56:20

avatar Co tu oceniac kto chce i ile chce to ich leja, wala jak w kacza dup.e. Z tego ugoru plonu sie nie zbierze.


autor: ~nestor 2010-11-21 11:08:24

avatar zbierze się, zbierze.


autor: ~anonim 2010-11-21 11:33:00

avatar Zmiana trenera w juniorach moze cos na wiosne ruszy a jak nie to znow na wiosne wszyscy beda Iskre lac


autor: ~Mycha 2010-11-21 12:50:47

avatar Nowy trener tu nic nie da to tylko od nas samych zależy jak sie przykładamy do tego co robimy. A mecze przegrywamy nie z braku umiejętności tylko braku dobrego zgrania i zrozumienia na boisku.


autor: ~Gk 2010-11-21 13:32:23

avatar w zimie praca i jeszcze raz praca a wiosną powinny być efekty juniorskie drużyny mają to do siebie że albo notorycznie przegrywają a jeśli złapią wiatr w żagle to wygrywają mecz za meczem i na to czekam kluczem do sukcesu jest morale grupy jeśli poczują się zwycięzcami to tak będzie macie takie warunki i tylko od was zależy co się wydarzy


autor: ~anonim 2010-11-21 13:52:16

avatar graja nawet ladna pilke jak popatrzec na mecz, slaba obrona, brak typowego napastnika... na wiosne powinno byc u was lepiej


autor: ~nestor 2010-11-21 14:44:00

avatar Fakt, obrona wymaga poprawy, także na inne rzeczy będziemy zwracać uwagę. Odnoszę wrażenie że chłopakom potrzeba po prostu przełamania psychicznego i nic więcej. Plus napastnik z prawdziwego zdarzenia, ale zima to okres nie tylko pracy lecz i wzmacniania pierwszego składu.


autor: ~TheGunners 2010-11-21 16:03:34

avatar No niestety, ale możemy obwiniać tylko siebie za to jak wyglądała nasza gra w tej rundzie. Ja osobiście mam do siebie wyrzuty o to że wraz z początkiem roku szkolnego całkowicie zaniedbałem treningi, a zdaję sobie sprawę że samymi meczami formy nie zbuduję. Jeśli chodzi o zespół, to zdecydowanie przegrywamy mecze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, mając w pamięci wcześniejsze nieudane spotkania.


autor: ~Turi 2010-11-21 19:24:04

avatar Moim zdaniem te oceny to wgl nie potrzebne większosc ma po 4 po 4,5 a nawet po 4,75 no oki ja mam 4,5 ale tak naprawde zasługuje na 3 alebo 2,5 kazdy ma wysokie a moze by to pokazał na boisku !! bo w tabeli ostatnie miejsce i 0 PKT prosze adma o zanizenie mojej oceny do 3 nie zasługuje na to bo w meczach nic szczegulnego nie pokazałem!!


autor: ~Turi 2010-11-21 19:26:14

avatar Większosc graczy powinno miec zanizone i to w hu* w duł Jajos za co ty oceniasz za klapki na oczach za sztywne nogi!! Mi prosze zanizyc na 3 albo 2,5 bo na to szczerze zasługuje!! a nie lizanie dupy dostawanie po 5.0 a hu* gramy!! Dziękuje Koniec imprezy!!


autor: ~Czokler 2010-11-21 21:18:05

avatar Turi oczywiscie, ze oceny nie odzwierciedlaja wynikow :) Ale kazdy pracuje jak moze i za to te oceny...


autor: ~do Turi 2010-11-22 08:15:45

avatar Patryk - tu chodzi o wykonaną pracę. "Nic z nieba nie spada, albo praca albo gleba..."


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Iskra - Jeziorak
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Truck Kotowa WolaIskra Sobów Tarnobrzeg (S)
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
2012-09-23, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
LZS Jadachy 4:1 Kempus Kępie Zal.
Kolejarz Knapy 2:4 Strażak Przyszów (S)
Korona Majdan Królewski 4:3 Jeziorak Chwałowice
Termopol Żabno (B) 3:2 Sanna Zaklików
Łęg Stany 3:3 LKS Tarnowska Wola (B)
Sokół Sokolniki 1:1 Unia Skowierzyn

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 21, wczoraj: 155
ogółem: 627 813

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.