Ładowanie...

Aktualności

Sokół odfrunął !

• autor: OKS-ISKRA, 2010-11-11 15:30

Piłkarze Iskry pewnie pokonali rywala ze strefy spadkowej 3:0 i to był dla gości najniższy wymiar kary. Otkata Prosper zdobył swojego pierwszego gola, ale największym wydarzeniem meczu był gol wprowadzonego na ostatnie minuty juniora, Mateusza Myszki.

Skład : Kuszaj - Wojnar, Zioło P, Wilk, Szustak(80' Bartyzel) - Swatek, Lipiec, Prosper, Rusek - Wartoń(87' Myszka), Zioło G(60' Rokicki).

Piłkarze Iskry musieli obowiązkowo wygrać ten mecz by zrealizować minimalny cel na tę rundę - przekroczenie bariery dwudziestu punktów. Do składu seniorów dołączyć miał Michał Jajkiewicz i w tym celu został zdjęty z boiska przed 70' minutą, ale będąc już poza boiskiem dostał za niesportowe zachowanie...drugą żółtą kartkę. Jego miejsce zajął Mateusz Myszka i wprowadzenie jego na ostatnie minuty późniejszego meczu okazało się strzałem w dziesiątkę, a historia o pizzy później... :)

Gracze przyjezdnych mieli tego dnia bardzo dużo szczęścia że do przerwy nie schodzili z bagażem minimum dwóch lub trzech bramek. Co prawda aktywniejsi w utrzymaniu piłki byli Sokolanie, ale nie przekładało się to na dogodniejsze sytuacje bramkowe. Na takowe nie mogli jednak narzekać miejscowi, ponieważ stworzyli sobie trzy świetne sytuacje, po których Grzesiek Zioło powinien strzelić przynajmniej jednego gola, a Andrzej Swatek był bliski zdobycia swojego pierwszego gola w tym sezonie po fenomenalnym uderzeniu z woleja zza pola karnego około 35' minuty. Bramkarz gości z wielkim trudem sparował piłkę na rzut wolny. Bardzo aktywne były nasze skrzydła.

Druga połowa przyniosła kompletne rozbicie Kamienia, a strzelecki festiwal zarówno swój jak i drużyny rozpoczął Nigeryjczyk Prosper, kiedy to w 57' minucie, po zamieszaniu w polu karnym, zachował się najprzytomniej lobując bramkarza gości z 17.metra. Prowadzimy !

Sokół starał się odgrażać i można stwierdzić że atakował coraz groźniej, ale kontry Iskry okazały się zabójcze. Szybkie wypady Lipca, Wartonia, Ruska i Prospera musiały skończyć się czymś groźnym. Po trzech podaniach Lipiec obsłużył Wartonia świetnym podaniem, Krzysiek niestety minimalnie źle przyjął piłkę i ubiegł go obrońca. Dosłownie jedną minutę później, w 64' znów mieliśmy okazję gdy dośrodkowanie Prospera przytomnie zgrał do Rokickiego Lipiec, Roki uderzył jednak zbyt lekko i w bramkarza w dogodnej sytuacji.

Co się odwlecze to nie uciecze. Szybko wznowiony rzut wolny zdezorientował obrońców gości na tyle, że Wartoń wpadł z piłką w pole karne, zagrał ją bardzo mocno wzdłuż a zamykający akcję Maciek Wojnar dobrze wiedział co z tym fantem zrobić. 2:0 !

Sokół mimo straty drugiego gola nie zamierzał odpuścić - w 70' minucie od straty kontaktowego gola uchronił nas Kuszaj po dośrodkowaniu i strzale głową z 9.metra musiał parować piłkę na rzut rożny. To była chyba jedyna groźniejsza sytuacja, na stworzenie jakiej stać było Sokolan.

Druga połowa była toczona w bardzo szybkim tempie - dziwna bądź śmieszna sytuacja miała miejsce w 78' minucie gdy faulowany był Lipiec na 19.metrze, a zajęci dyskusją z arbitrem obrońcy nawet nie zorientowali się że... piłka w grze! Wartoń kompletnie sam na sam z bramkarzem, ale o dziwo ten pojedynek Krzysiek przegrywa. Sytuacji strzeleckich w tym meczu było niesamowicie wiele. Z każdą minutą goście coraz bardziej się otwierali ze względu na swe zapędy. Liczne kontry Iskry kończyły się czasem na złych rozwiązaniach, można było czasem odnieść wrażenie że nasza czarna perła chciała zbyt koronkowo rozegrać akcję.

W 80' minucie na boisku pojawił się Bartyzel, a siedem minut później ligowy debiut zaliczył 16-letni Mateusz Myszka. A debiut był to wymarzony bo po kolejnej naszej kontrze, w 90' dostał podanie z lewej strony od Wojnara i, mimo asysty obrońcy, junior strącił piłkę w długi róg. 3:0 ! Pizza kluczem do sukcesu? Tuż przed wyjściem na rozgrzewkę Mateusz musiał posilić się kawałkiem by nie paść z głodu ;-)

Piłkarze Iskry pewnie pokonali rywali z Kamienia 3:0. Wszyscy mamy nadzieję na zdobycie kolejnego kompletu punktów, tym razem z Kępiem Zaleszańskim. A o tym jak trudny to będzie mecz wiedzą w szczególności Ci, którzy mieli okazję się z tym zespołem mierzyć w przeszłości. Cel jest prosty - po kolejne 3pkt !