Ładowanie...

Aktualności

Zła passa przełamana !!!

• autor: OKS-ISKRA, 2010-08-28 20:36

Piłkarze Iskry przełamali przemoc strzelecką i to w jakim stylu ! W dzisiejszym spotkaniu na wyjeździe pokonaliśmy Rotundę 2:4(1:2) po dwóch golach z bliskiej odległości Mateusza Brani oraz niezwykłej urody Wartonia i Kamila Lipca. Dobre zawody rozegrali debiutujący wyżej wymienieni dwaj...  [...]

Dobre zawody rozegrali debiutujący wyżej wymienieni dwaj młodzieżowcy Siarki. W dniu dzisiejszym zabrakło Mariusza Motyki, Grześka Zioło, Pawła Dryki i Maćka Wojnara. Niektórzy na meczu pojawić się rzeczywiście nie mogli, ale nie wszyscy mogli podać chlubne usprawiedliwienie. Wobec absencji ostatniego z nich, trenera juniorów Siarki(grających mecz rano, my zaś o 17...) miejsce stopera zajął Piotrek Szustak. Miejsce Mariusza Motyki w środku zajął Kamil Lipiec, a ataku wystąpił obok Wartonia Brania, spychając Ruska na lewą pomoc.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skład : Kuszaj - Szustak, Wilk, Zioło P - Rębisz, Lipiec, Swatek, Zioło M(89' Bartyzel), Rusek(70' Rokicki), Wartoń(90' Stasiak), Brania.

Mecz rozpoczął się od nieśmiałych ataków jednych i drugich, wszyscy bowiem mieli w pamięci poprzednie mecze i ciężkie w nich boje.

Jednakże to gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym, kiedy to niedokładne krycie w polu karnym pozwoliło Warchołowi na strzelenie pierwszego gola. Wynik spotkania otwarty, 1:0.

Dwie minuty później akcję prawą stroną kończył piłkarz miejscowych niezwykłej urody strzałem przewrotką z 14 metra, jednakże bez powodzenia wobec dobrej interwencji Kuszaja.

W 24' oglądaliśmy dobrą akcję siarkowców, ostatecznie Brania puścił w uliczkę Wartonia, ten jednak źle odegrał w pole karne. Ogólnie mecz był bardzo wyrównany i ciężko było znaleźć stronę dyktującą warunki.

Co znaczy kunszt Wartonia przekonaliśmy się w tym meczu nie raz, ale najpierw w 27' minucie obsłużył takim podaniem z prawej strony Branię, że temu tylko pozostało dołożyć nogę. Stan meczu wyrównany po golu debiutanta!

Dziesięć minut później to także Mateusz Brania strzelił gola wyprowadzając nas na prowadzenie po dobrym podaniu w uliczkę od Andrzeja Swatka tak dobrym, że wystarczyło także jedynie skierować piłkę do bramki. Pod koniec pierwszej połowy miejscowi uderzali parokrotnie, jednakże bez wymarzonego skutku. Do przerwy Rotunda - Brania 1:2.

W przerwie trener Rotundy zmienił dwóch graczy i możliwe że był to klub do ich lepszej gry w drugiej odsłonie. Dalej jednak okazaliśmy się mikołajami dobrodusznie darując przeciwnikom okazje na gole. W 55' minucie Szustak powinien zaliczyć asystę dla gospodarzy tak uderzając piłkę głową, że napastnik miejscowych znalazł się w sytuacji sam na sam, nasze szczęście że nie umiał nawet trafić w bramkę.

W 59' minucie faulowany w okolicach pola karnego był Rusek lecz sędzia nie zareagował i dyskusje naszego młodzieżowca po raz kolejny zakończyły się kartką, do tego Karol nie pracował w defensywie przez co prowadzący dziś zespół Mariusz Stasiak wysłał na rozgrzewkę Rokiego.

W 62' minucie Marcin Zioło wywalczył rzut wolny z prawej strony, ale zbyt krótka wrzutka Swatka spowodowała kontrę. Żaden ze środkowych pomocników nie podjął na tyle odpowiedzialności żeby przerwać groźną akcję, przez co o mały włos nie było dobrej sytuacji do wyrównania dla miejscowych.

Także chwilę później gracz gospodarzy tak ruszył lewą stroną że z miejsca minął dwóch naszych defensorów lecz żaden z jego kolegów nie zamknął dośrodkowania.

Na szczęście już dwie minuty później przy piłce znalazł się Wartoń, a Wartoń i dużo miejsca oznacza nic innego jak pięknego gola !! Uderzenie z 25 metra wpadło bramkarzowi za kołnierz dając Iskrze prowadzenie 1:3, doprawdy gol rzadkiej urody.

Parę minut później znów mogliśmy mówić o sczęściu i zwichrowanych celownikach krzeszowian, gdy jeden z ich graczy wjechał jak w masło na 10 metr, uderzając wprost w Kuszaja. Później nasz bramkarz jeszcze parokrotnie musiał się trudzić by piłka nie wpadła do siatki Iskry.

Grający dobry mecz Lipiec wywalczył rzut wolny na 17 metrze lecz Wartoń uderzył w mur. Co się odwlecze to nie uciecze, w 81' minucie z lewej strony Wartoń dograł piłkę w pole karne gdzie stał zupełnie niepilnowany Kamil Lipiec. Zupełnie trenongowy gol - przyjmuje futbolówkę i posyła ją lekkim lobem pod poprzeczkę, kolejny ładny gol ! Defensywa gospodarzy ośmieszona a my prowadzimy już 1:4.

W 84' straciliśmy niestety jeszcze gola na 2:4 - nasza obrona zupełnie nie radziła sobie z ruchliwymi napastnikami miejscowych. Po wypuszczeniu piłki w uliczkę ruszył do niej błyskawicznie nasz bramkarz, lecz w decydującej chwili się cofnął. Można gdybać, co by było gdyby. Fakt faktem, dogranie piłki w pole karne kończy się golem Warchoła.

Miejscowy się wyraźnie rozkręcili, ale na więcej brakło już czasu. Dwie zmiany taktyczne pod koniec meczu musiały ich wybić z rytmu i mimo przedłużonych pięciu minut nic na boisku się nie zmieniło. Jedynie Stasiak zarobił żółtko za przerwanie akcji piłkarzy Rotundy.

Wynik bardzo godny uwagi jest dobrym prognostykiem przed środowym meczem z Bukową Jastkowice, na którym zabraknie jednak paru piłkarzy i to jest nie uniknione. Gratulujemy nowym siarkowcom udanych występów !