Ładowanie...

Aktualności

Wybierz najlepszy mecz Iskry w mijającym sezonie!!

• autor: OKS-ISKRA, 2010-06-01 22:27

W nowej sondzie zalogowanych użytkowników zachęcam do wybrania najlepszego meczu Iskry w sezonie 2009/10 - w sezonie, który obfitował w piękne zwycięstwa i bolesne porażki, ważne gole oraz pełne dramaturgii spotkania. Sześć domowych i dwa wyjazdowe - typy podane są w rozwinięciu. Każdy głos ma taką samą wagę, a więc... głosujmy !  [...]

Przedstawiam osiem chronologicznie wypisanych spotkań, w których padały piękne lub ważne gole i emocje sięgały zenitu. Głosujemy na następujące mecze :

1) vs Sokół Kamień (5:0) - dom

Mecz z Sokołem Kamień był uświetnieniem 25-lecia klubu oraz pierwszym zwycięstwem drużyny Szkutnika w trzecim meczu sezonu. Gole strzelali wtedy: Wartoń, Jaskot oraz wprowadzony z ławki Grzesiek Zioło.

2) vs KS Podwolina (3:3) - dom

Iskra powstrzymała szarżującego wysoko w tabeli beniaminka, który rewelacyjnie zaczął sezon. Piękne gole z dystansu lewonożnych Bartka Gąsiorka i Sylwka Cebuli oraz Krzyśka Wartonia dały nam chwilowe prowadzenie 3:2, ale ostateczny cios w końcówce meczu zadali goście, a konkretniej Bartłomiej Łątka, i padł sprawiedliwy remis po meczu akcja za akcję.

3) vs Orzeł Rudnik (4:0) - dom

Wtedy był to mecz dwóch drużyn ze środka tabeli, a wypożyczony z A-klasowego Juniora Zakrzów Krzysztof Jaskot swoim hattrickiem oraz golem do szatni na 1:0 udowodnił wtedy, że w klubie z V ligi wcale nie musi być tylko rezerwowym.

4) vs OKS Mokrzyszów (3:3) - wyjazd

Kto widział, ten opisu meczu czytać nie musi. To Mokrzyszów był faworytem, a po pierwszej połowie Iskra wygrywała 3:0 po dwóch golach Wartonia i jednym Jaskota. 3:0 a mogło być więcej, Jaskot trafił jeszcze w poprzeczkę. Posypały się kartki i po przerwie wściekli gospodarze zdołali wyrównać, strzelając wyrównującą bramkę w 89' minucie z karnego, a Iskra kończyła mecz w 9-osobowym składzie. Istne derby !

5) vs KP Zarzecze (3:3) - dom

To był pierwszy punkt zdobyty w rundzie wiosennej z dużo silniejszym rywalem, a wynik goniliśmy trzy razy. Najpierw gola zdobył Damian Jajkiewicz, później Sławek Stępień i było 2:2. Goście objęli prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym na 5 minut przed końcem spotkania, ale sprawiedliwości stało się zadość i również po karnym kapitan Motyka wyrównał w 90' min. Warto dodać że graliśmy wtedy w bardzo osłabionym składzie.

6) vs KS Podwolina (0:1) - wyjazd

Kto był na meczu ten widział - Iskra sprawiła nie lada sensację pokonując wyżej notowany zespół, grając perfekcyjne i najlepsze w całym sezonie spotkanie w obronie, którą dyrygował Maciek Wojnar. Udany debiut zaliczył Andrzej Swatek, wprowadzając spokój w środku pola. Zwycięstwo dał wprowadzony z ławki rezerwowych Jajkiewicz, zdobywając gola w 88' minucie.

7) vs Olimpia Pysznica (2:0) - dom

Kontynuacja zwycięskiej passy - tylko cud sprawił, że nie straciliśmy bramki w 2' minucie gdy piłkarz gości przestrzelił z trzech metrów, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły w meczu dwóch ofensywnie nastawionych drużyn. Bramkę na 1:0 zdobył głową po rzucie rożnym Paweł Dryka, który przypomniał sobie jak się strzela bramki i uczynił to w odpowiednim momencie. Gola także dołożył Wartoń, nieco ośmieszając bramkarza rywali.

8) vs Advit Łętownia (7:1) - dom

Iskra podejmowała pogodzonego ze spadkiem rywala i różnicę klas było widać wyraźnie. Gole strzelał nie tylko Wartoń, ale także bracia Paweł i Grzesiek Zioło, Stępień i Wojnar. Widać było, że paru innych piłkarzy także miało wielką ochotę na strzelenie swojego gola, gdyby nie to może byłaby dwucyfrówka? Tym pięknym i wysokim wynikiem piłkarze Iskry prawdopodobnie zakończyli swój sezon, a taką Iskrę stać na coś więcej niż dolna część tabeli.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sonda będzie na stronie minimum 21dni, tak aby każdy zdążył przypomnieć sobie swój "mecz-faworyt" i mógł na niego zagłosować.