Iskra Sobów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Losowa galeria

San Kłyżów - Iskra
Ładowanie...

Aktualności

Vae victis... - artykuł

  • autor: OKS-ISKRA, 2010-05-31 16:02

Vae victis czyli biada zwyciężonym. Niedawno okazało się, że ostatni zwycięzca V ligi stalowowolskiej Budo-Instal Turbia a obecnie Stolarnia Turbia, wraca po roku do naszej ligi. Podobny los spotkał niegdyś Iskrę, która wygrała okręgówkę po to, by tylko rok pograć w IV lidze. Jakie znaczenie ma spadek Turbii dla naszej ligi i, przy okazji, co z naszym zespołem? [...]

 

IV liga oczekuje na 27. kolejkę w lidze, której tabelę zamyka Stolarnia Turbia z 15 punktami na koncie. Spadek tej drużyny oznacza degradację Advitu Łętownia. Jeśli Turbia nie spadłaby z ligi, to wtedy z okręgówki "odfrunąłby" jedynie Orzeł Rudnik. Oczywiście ze stanem na dzień dzisiejszy. Teraz okazało się, że piłkarze Sobowa nawet gdy nie przystąpią do żadnego meczu w tym sezonie (co jest raczej oczywiste) to będą mieli zagwarantowane utrzymanie.

Cuda się zdarzają, ale nawet cud nie uchroni dwóch ostatnich drużyn przed spadkiem. Prosta matematyka, nawet gdy wygrałyby wszystkie pozostałe mecze to nie dogonią pozostałych drużyn.

Tak, mamy 2 mecze zaległe więc wciąż jesteśmy w strefie barażowej. Bardzo możliwe że rozgrywając wszystkie kolejki do końca uniknęlibyśmy ich, zostawiając za plecami np. San Wrzawy i inną drużynę, bowiem w tabeli jest bardzo ciasno. Do końca sezonu jeszcze parę kolejek, a zespół z 9. miejsca ma zaledwie 5 punktów przewagi nad 14...

Co w związku z nami? Ukarać spadkiem nas nie wolno, ludzie zajmują się teraz dużo ważniejszymi sprawami niż piłka nożna. Zresztą wydany już został odpowiedni komunikat wedle którego jesteśmy chronieni, lekko omijając przepisy.

Można więc wywnioskować, że baraży o utrzymanie w tym roku nie będzie ponieważ inauguracja ligi jest planowana bardzo wcześnie, na 1. sierpień. Możliwe, ze okręgówka zostanie powiększona lub, co może dziwnie zabrzmieć, ucierpią niektóre zespoły z A-klasy. Zarząd Podokręgu Stalowa Wola będzie miał teraz masę papierowej roboty, tak jak poszkodowane kluby.

Czas wszystko wyjaśni.


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [437]
 

autor: ~nyn 2010-05-31 18:31:37

avatar sytuacja jest patowa :/


autor: ~~~~~~ 2010-05-31 22:25:42

avatar advit jakby wygrał wszystkie mecze a my nie podchodzimy do żadnego to będą mieli tyle samo pkt ale bezpośrednio jesteśmy lepsi [bramki 8-1 w dwumeczu] a które drużyny się pozbierają to już inna bajka


autor: ~anonim 2010-06-01 12:15:59

avatar Moim skromnym zdaniem to pozostało dwa mecze wyjazdowe w zaplanowanych terminach niewiem czy rozegranie meczu z liderem aby pokazać że miejsce w lidze się nam należy nie było by dobrym zwieńczeniem sezonu a potem nich rospisują te wyniki jak chcą i do gry w lidze wracamy dopiero w nowym sezonie.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Iskra - Jeziorak
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Truck Kotowa WolaIskra Sobów Tarnobrzeg (S)
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
2012-09-23, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
LZS Jadachy 4:1 Kempus Kępie Zal.
Kolejarz Knapy 2:4 Strażak Przyszów (S)
Korona Majdan Królewski 4:3 Jeziorak Chwałowice
Termopol Żabno (B) 3:2 Sanna Zaklików
Łęg Stany 3:3 LKS Tarnowska Wola (B)
Sokół Sokolniki 1:1 Unia Skowierzyn

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 8, wczoraj: 155
ogółem: 627 800

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.