• autor: OKS-ISKRA, 2010-04-25 19:12

Trafienia Damiana Jajkiewicza, Sławka Stępnia i Mariusza Motyki zapewniły Iskrze pierwszy punkt w tej rundzie po istnym horrorze w Sobowie. Kłopoty kadrowe, tłumaczone i nie tłumaczone nie dały się we znaki naszym piłkarzom, którzy ambicją i zaangażowaniem nadrobili wszelkie braki. Składy, relacja w rozwinięciu. [...]

Skład : Kuszaj - Dryka, Rokicki, Wilk - Motyka, Szustak, Zioło M, Jajkiewicz(88' Gorczyca), Górka - Stępień, Zioło G.

Osłabiona Iskra (Paweł Zioło - zawieszenie, Adrian Bartyzel i Krzysiek Wartoń - kontuzja) od początku miała problemy z ofensywnie nastawionymi piłkarzami Artura Chyły, który co oczywiste nie został ciepło powitany na trybunach Sobowa.

Mecz nie rozpoczął się pozytywnie dla nas, bo już w 6' minucie jeden z piłkarzy Zarzecza uderzył zza pola karnego, a rykoszet sprawił że Kuszaj był przy tej bramce raczej bez szans, zwłaszcza że został złapany na wykroku.

To piłkarze Zarzecza atakowali, a gospodarze ograniczyli się do kontrataków. Tak zresztą wyglądała część spotkania.

W 20' minucie nastąpiła zmiana bramkarza gości przez przypadkowe starcie z Grześkiem Zioło. I nowy bramkarz nie miał udanego wejścia w mecz.

A to dlatego, że jedna z kontr przyniosła skutek. Z prawej strony dośrodkował piłkę Stępień, ale nie sięgnął jej Grzesiek Zioło - znalazł się jednak w polu karnym Jajkiewicz i bez namysłu, lewą nogą przelobował bramkarza. Piękny gol i fantastyczna radość w ekipie Iskry ! Była 28' minuta meczu.

Zdaje się, że to podziałało motywująco na piłkarzy Iskry, którzy już przed meczem byli skreślani. Sobowianie starali się tworzyć akcje ofensywne, jednak to dalej piłkarze KP Zarzecza kontrolowali grę.

Około 35' minuty świetnym refleksem popisał się nasz bramkarz, broniąc bardzo mocne uderzenie jednego z piłkarzy Zarzecza zza pola karnego i parując je na poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą groźną kontrę zarzeczan przerwał Rokicki - dostał jednak żółtą kartkę za faul i to oznacza, że mecz z Tłokami będzie musiał obejrzeć z trybun. Wynikiem 1:1 zakończyła się I połowa meczu.

Druga zaczęła się tak samo jak pierwsza, zmuszeni zostaliśmy do kontr.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do 70' minuty, gry ponownie zarzeczanie objęli prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu piłkarz gości pokonał Kuszaja głową z najbliższej odległości.

Kolejna porażka? Nic z tych rzeczy - parę minut później Piotrek Szustak zagrał dobrą, długą piłkę do Sławka Stępnia. Niezdecydowanie obrońców i bramkarza doskonale wykorzystał nasz napastnik, strącając piłkę z 16 metra lekko obok interweniującego golkipera. 2:2, co za mecz !

Gra się nieco wyrównała i chociaż wyraźnie opadliśmy z sił to widać było że zarówno gospodarze jak i goście chcą wygrać ten mecz. Trener gości Artur Chyła wychodził z siebie. Nic nowego.

W 83' minucie bardzo kontrowersyjną sytuację podjął sędzia główny tego spotkania - podyktował rzut karny za rzekomy faul Kuszaja na napastniku gości ! Szał w ekipie Iskry, nawet liniowy sędzia Mariusz Złotek przyznał że karnego nie było. Efekt karnego - 3:2 dla gości, chociaż nasz bramkarz wyczuł intencje strzelającego.

W 88' minucie zadebiutował w seniorskiej kadrze piłkarz juniorów Karol Gorczyca i pokazał się z niezłej strony, grając jak trzeba - na czas, wymuszając presję na piłkarzach Zarzecza.

I minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym zarzeczan nastąpiło wielkie zamieszanie - strzał, ręka !! Rzut karny dla ekipy Iskry ! Wykonawcą był nie kto inny jak kapitan Mariusz Motyka. Pewnym, mocnym strzałem w lewy róg wymierzył sprawiedliwość. 3:3, co za pogoń !

Jeszcze w samej końcówce meczu i w ostatniej akcji gości Kuszaj instynktownie interweniował, na szczęście strzał głową jednego z piłkarzy KP był wprost w naszego bramkarza.

Wielkie słowa uznania dla naszych piłkarzy, którzy mimo braku paru zawodników potrafili pociągnąć ten wózek. Walka i ambicja przede wszystkim !