Ładowanie...

Aktualności

Zaatakowali sędziów !

• autor: OKS-ISKRA, 2012-08-27 15:41

Aż dwa mecze 4.kolejki A-klasy zostały przerwane. W Kotowej Woli i w Kępiu Zaleszańskim doszło do naruszenia nietykalności cielesnej arbitrów.

Truck Kotowa Wola - LKS Tarnowska Wola 2:4 - przerwany w 85.minucie. Kilka sfrustrowanych meczem osób próbowało przepędzić arbitra z boiska, został on także uderzony i od razu przerwał zawody. Agresorzy uspokoili się dopiero po przyjeździe policyjnych radiowozów. Działacze klubu z Kotowej Woli unikali oficjalnych wypowiedzi o tej sprawie, jeden człowiek zdecydował się jednak skomentować tę sytuację.

Czy sędzia został uderzony? Tak, i to porządnie. - mówił jeden z działaczy klubu. To była wielka gonitwa za arbitrami. (...) Nie wiem co dalej, jak nam zamkną boisko to przecież nie ukarzą prawdziwych huliganów, tylko prawdziwych kibiców i naszych piłkarzy.

Kempus Kępie Zaleszańskie - Sanna Zaklików 1:3 - przerwany w przerwie meczu. Podczas schodzenia do szatni, jeden z sędziów został uderzony przez agresywnego kibica drużyny gospodarzy Wcześniej zaś mu grożono. Arbiter nie zdecydował się na wznowienie zawodów.

Będę wnioskować o wykluczenie drużyn z Kępia Zaleszańskiego oraz Kotowej Woli z rozgrywek. Niech nikt nie czeka na prawdziwe nieszczęście i to, że kiedyś ktoś gdzieś zabije sędziego. To już się staje coraz bardziej niebezpieczne i pora przestać udawać, że nic się nie dzieje. - powiedział szef kolegium piłki nożnej Mariusz Złotek.

Obydwa boiska znajdują się w odległości zaledwie paru kilometrów. Sprawozdania sędziowskie zostaną przedłożone komisji gier i dyscypliny w najbliższy piątek. Klub z Kępia Zaleszańskiego dopuścił do przerwania zawodów w ciągu dwóch ostatnich lat już czterokrotnie i w przeszłości był karany zawieszeniem boiska. Kluby mogą spodziewać się przynajmniej walkowerów, kar finansowych oraz rozgrywania meczów jako gospodarz 15 kilometrów od swojej miejscowości, w najgorszym przypadku wycofania z rozgrywek. Opcjonalnie możliwe jest przeniesienie Kempusa do innej grupy, co wiązałoby się ze zwiększonymi kosztami dojazdów na mecze.

Terminarz rozgrywek nie został uzupełniony o dwa w/w spotkania. Wyniki zostaną dopisane po weryfikacji komisji gier i dyscypliny.