Ładowanie...

Aktualności

Iskra wygrywa 2:1

• autor: OKS-ISKRA, 2012-08-15 19:49

W zakończonym niedawno meczu Iskra pokonała drużynę z Tarnowskiej Woli 2:1(2:1). Gospodarze jednak nie wykorzystali kilku sytuacji do strzelenia gola z rzutem karnym włącznie. Gole zdobyli Krzysztof Tabor i Mariusz Stasiak.

Skład : Zawadzki(kont. 30' Gawroński) - Zioło M, Szustak, Motyka, Kowalczyk - Zioło G(70' Wilk), Tabor, Szwedo, Żwirek(75' Jajkiewicz) - Szpara, Stasiak(65' Stybel).

Iskra od początku była zespołem lepszym, choć obie drużyny nie stwarzały sobie groźniejszych sytuacji. W 25' minucie rzut wolny uderzał Stasiak, a piłka zatrzymała się na ręce jednego z obrońców przyjezdnych. Sędzia wskazał na rzut karny, jednak strzał Motyki w lewy róg został obroniony. Pecha apogeum Iskra doznała pięć minut później, gdy po błędzie Zawadzkiego i dobitce wyplutej piłki goście objęli prowadzenie. Przy próbie ratowania sytuacji Karol doznał kontuzji i konieczna była zmiana.

Na szczęście dość szybko wyrównaliśmy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i wskutek nieporozumienia defensywy przyjezdnych, Tabor wpakował do siatki głową piłkę z najbliższej odległości. Od momentu strzelenia gola gra z naszej strony wyglądała na bardziej ułożoną. Iskra poszła za ciosem, stworzyła bowiem sobie kilka kolejnych szans, mieli je m.in. Żwirek i Szpara. Kolejny gol padł już w 40' minucie, po ładnej akcji zespołu. W dogodnej sytuacji znalazł się znów Szpara i trafił w słupek. Odbita piłka spadła jednak pod nogę grającego bardzo dobry mecz Stasiaka, który wiedział gdzie ją skierować. Do przerwy Iskra prowadziła 2:1 i nic się nie zmieniło.

Po zmianie stron miejscowi wyraźnie dążyli do podwyższenia wyniku i było ku temu parę stosownych okazji po błędach rywala, przeszkadzało jednak "przekombinowanie". Zarówno jedni jak i drudzy dali się kilkakrotnie złapać w pułapki offside'owe, przez co gra była notorycznie przerywana. W ostatnich jednak minutach meczu z niegroźnego dośrodkowania gości piłka wylądowała na naszym słupku. Iskra rozegrała dobry mecz na tle beniaminka, a wynik mógł być wyższy, jednak styl był dobry, a skuteczność już nie.

W czwartek treningu nie będzie, zaś piątkowy odbędzie się o godz. 19:00 na Zwierzyńcu.