Ładowanie...

Aktualności

Słowianin - Iskra 4:1

• autor: OKS-ISKRA, 2012-04-15 13:05

W dzisiejszym meczu Słowianin pewnie pokonał Iskrę 4:1(1:0). Po dobrej pierwszej połowie zostaliśmy szybko sprowadzeni na ziemię, a cała druga odsłona przebiegła pod dyktandem arbitrażu.

Skład : Kuszaj - Motyka, Adamiak(46' Zioło G), Zioło P, Żwirek - Jajkiewicz(74' Myszka), Ruła, Zioło M, Gąsiorek - Janas(88' cz.k.) - Dziubek(79' Bednarek).

W zespole mniej spodziewanie zabrakło dziś Marcina Wilka i Krzysztofa Tabora. Piotr Ordon w ostatnim spotkaniu odniósł poważniejszą kontuzję stawu skokowego. W dorosłej piłce zadebiutował Maciej Bednarek, który wcześniej występował w juniorach Iskry. Mecz rozgrywany był na dobrej murawie, jednakże w deszczu.

Cała pierwsza odsłona meczu nie wskazała wyraźnego faworyta. Gracze Słowianina napierali, lecz ich akcje kończyły się w okolicach pola karnego, jednak przy strzale Lasoty z 16.metra Kuszaj musiał nas ratować swoją interwencją. Jeszcze około 10' minuty należał nam się rzut karny po parodyjnej interwencji obrońcy, który dośrodkowanie z rzutu rożnego ręką... wybił. Około 20' minuty gola głową strzelił jeden z miejscowych, jednak sędzia Strzelczyk dopatrzył się słusznego spalonego. W 35' minucie Słowianin objął prowadzenie po ładnej akcji. Dobre podanie z boku pewnie wykorzystał wbiegający ze środka w pole karne Surma i pewnym strzałem w róg otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą nie tyle mogliśmy, co powinniśmy objąć prowadzenie. Po akcji środkiem pola Marcina Zioło i Gąsiorka, z prawej strony Jajkiewicz dośrodkował mocną piłkę, której z metra nie potrafili wpakować do siatki ani Ruła, ani Żwirek. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Po zmianie stron miejscowy przycisnęli i to się opłaciło. Po rzucie rożnym w 50' minucie Mierzwa strzelił swoją pierwszą bramkę w sezonie, zamykając dośrodkowanie z prawej strony. Niektórzy obrońcy domagali się tam spalonego, lecz nic to nie dało. Słowianin dalej atakował, a Iskra mniej śmiało niż w pierwszej części meczu wychodziła do przodu. Gola na 3:0 strzelił ze skraju pola karnego Łukasz Lasota w 60' minucie meczu, lecz już pięć minut później rozmiary wyniku zmniejszył Gąsiorek. Po szybkim odbiorze z nieudanej akcji Słowianina Janas dograł Bartkowi prostopadłą piłkę, a ten w sytuacji sam na sam z Koziełem się nie pomylił.

Po tej bramce zaczęło się istne kartkowanie gości, co mogło wyglądać nieco śmiesznie, ale wprowadziło sporo nerwów. Już w 88' minucie Iskrę dobił Surma i ustalił ostatecznie wynik meczu na 4:1. Na domiar złego, już po zakończeniu spotkania, Kuba Janas otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za to, że zwrócił sędziemu uwagę o skróceniu meczu do 88' minuty.

Słowianin odniósł zasłużone zwycięstwo i wspiął się na 3.miejsce, a nam pozostaje żałować niewykorzystanej szansy z pierwszej połowy. Za tydzień Iskrę czeka mecz na Zwierzyńcu z Podwoliną.