Ładowanie...

Aktualności

Iskra - Strażak 2:1 !

• autor: OKS-ISKRA, 2012-04-07 14:25

Iskra po raz kolejny okazała się lepsza od Strażaka Przyszów i wygrała dzisiejszy mecz 2:1 po wyrównanym meczu. Wynik ten pozwolił opuścić naszym graczom niechlubne ostatnie miejsce.

Skład : Kuszaj - Zioło P(46' Wilk). Motyka, Ordon, Ruła - Jajkiewicz(46' Zioło G), Zioło M, Tabor(70' Adamiak), Żwirek - Janas - Dziubek.

W zespole Iskry zadebiutowało dwóch nowych graczy, którzy wystąpili jako defensywni pomocnicy i rozegrali bardzo dobre zawody. Krzysztof Tabor został pozyskany z Sokoła Kamień. Cały mecz był wyrównany, choć na początku spotkania goście nie tyle mogli, co powinni objąć prowadzenie. Około piątej minuty napastnik gości przestrzelił z... pięciu metrów, choć przy tej sytuacji i tak był wyraźny spalony. Pięć minut później gracz Strażaka przerzucił piłkę nad naszym stoperem, po czym w dogodnej sytuacji uderzył piłkę lekko i prosto w ręce Kuszaja. Przyjezdni z Przyszowa dopięli swego około 20' minuty. Po akcji prawą stroną Strażaka napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam i nie zmarnował sytuacji, posyłając piłkę w długi róg.

Mogliśmy szybko odpowiedzieć, lecz prostopadła piłka od Tabora do Dziubka była minimalnie za mocna. Już chwilę później stan meczu wyrównał się, lecz za sprawą samobójczego gola. Przy pressingu obrońca gości tak niefortunnie uderzył piłkę, że ta wpadła lobem, za kołnierz bramkarzowi.

Wynik meczu został ustalony do przerwy. Około 38' minuty, po nieporozumieniu obrońców i bramkarza Przyszowa, w sytuacji sam na sam znalazł się Żwirek i pewnie przelobował golkipera przyjezdnych. Jeszcze w tej części spotkania podstawowemu obrońcy gości odnowiła się kontuzja kolana, przez co musiał opuścić boisko. Do przerwy Iskra - Strażak 2:1.

Po zmianie stron gra dalej była wyrównana, choć przy piłce dłużej utrzymywali się goście. Zbyt wielu ciekawych sytuacji już nie zobaczyliśmy, ale to Iskra mogła zadać decydujący cios, swoich okazji nie wykorzystali Krzysztof Tabor po uderzeniu w słupek oraz Grzesiek Zioło.

Iskra dopisała do swojego licznika ważne trzy punkty w walce o utrzymanie w okręgówce. Za tydzień czeka nas jednak bardzo ciężkie starcie w Grębowie z miejscowym Słowianinem.