Ładowanie...

Aktualności

Bukowa - Iskra 2:1

• autor: OKS-ISKRA, 2012-04-01 19:32

Piłkarze Iskry minimalnie przegrali w Jastkowicach z miejscową Bukową, a szansę gry w pierwszym składzie dostał Sebastian Adamiak i spisał się nieźle.

Skład : Kuszaj - Szwedo(kont. 17' Jajkiewicz), Adamiak(85' Dul), Ruła - Motyka, Zioło M, Gorczyca(kont' 35' Zioło P) - Zioło G, Janas, Żwirek - Dziubek.

Początek należał do gospodarzy i to oni niemalże cały mecz długo utrzymywali się przy piłce, przyjezdni z Tarnobrzega odgrażali się jedynie kontrami co jakiś czas, a także bitymi w pole karne rzutami wolnymi. W ciągu 25 minut z powodu kontuzji boisko musiało opuścić dwóch graczy Iskry.

Pierwszego gola Iskra straciła w 10' minucie. Po prostopadłej piłce ze środka pola napastnik Bukowej przegrał pojedynek z Kuszajem, lecz na nasze nieszczęście futbolówka wylądowała na 16.metrze, gdzie dopadł do niej jeden z miejscowych i nie miał problemu by trafić do pustej bramki. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron widać było u gości wielką ochotę do odrobienia strat, lecz Iskra została brutalnie sprowadzona na ziemię w 55' minucie. Po dośrodkowaniu z głębi pola gracz Bukowej wygrał z Kuszajem powietrzny pojedynek, a piłka wylądowała na poprzeczce. Tam dopadł do niej piłkarz gospodarzy i znów skierował piłkę do pustej bramki. Bramce towarzyszyły kontrowersje, ponieważ obrońcy Iskry byli przekonani, że dobitka padła z wyraźnego spalonego.

Kolejne minuty to napór Bukowej, liczne dośrodkowania z bocznych sektorów boiska i nieliczne wyjścia do przodu Iskry. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć stan meczu około 70' minuty, jednak po uderzeniu z dystansu futbolówka odbiła się od górnej części poprzeczki.

Bramkę gracze Iskry zdobyli dopiero w 85' minucie. Po wrzutce w pole karne piłkę głową zgrał Żwirek, a tam pierwszy dopadł do niej Jajkiewicz i mocnym strzałem w długi róg zapewnił Iskrze gola kontaktowego. W końcówce zadebiutował w dorosłej piłce Sylwester Dul, który wcześniej grał w juniorach Iskry. W składzie z przyczyn osobistych zabrakło dziś Marcina Wilka.