Iskra Sobów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Losowa galeria

Iskra - Advit
Ładowanie...

Aktualności

Obserwatorzy i sędziowie pod lupą

  • autor: OKS-ISKRA, 2011-10-13 19:32

Od kilku tygodni prezes podkarpackiego ZPN, Kazimierz Greń, spotyka się w całym województwie z sędziami. Inicjatywa taka wyszła z różnych źródeł, koordynując na danym terenie szkolenia, obsady i oceny sędziowskie. Przypomina o godnym reprezentowaniu nie tylko związku, ale przede wszystkim siebie. Przemawiającymi do wyobraźni są konkretne przykłady negatywnych zachowań, które słuchający arbitrzy znają z prasy lub relacji kolegów. Pod szczególną lupą znaleźli się obserwatorzy.

 

Greń wyraźnie zaznacza, że piętą achillesową sędziowskiej bolączki, byli obserwatorzy piłkarscy. To wypowiedź dotycząca tej kwestii:

"Nie wyobrażam sobie obserwatorów, którzy, jak to nagminnie miało miejsce jeszcze kilka lat temu, przymuszali arbitrów do stronniczego sędziowania. Dopóki jestem prezesem związku, będę bezlitosny dla takich zachowań. Obserwator to osoba, która powinna pomagać sędziom. Jeżeli przychodzi do szatni ma wykazać troskę o przygotowanie, koncentrację arbitrów, zwrócić uwagę na sposób poruszania się po boisku, a nie wchodzić i pisać na kartce tajemne 1, X, 2, albo w inny bezczelny sposób sugerować, kto ma wygrać."

W grę może także wchodzić zmniejszenie liczby obserwatorów, by zostawić najpoważniejszych.

"Nigdzie nie jest powiedziane, że musi być kilkudziesięciu obserwatorów. Wystarczy kilkunastu, ale uczciwych. Tych, którzy jadą na mecze i będą robić to, co do nich należy." - dodał Greń.

"Pamiętajcie nie bójcie się dawać również ekstremalnych ocen. Jak rozstrzygał bezbłędnie dlaczego ma nie dostać dziewiątki? Jeżeli miał słabszy dzień dajcie mu siedem, ale podkreślam, że to nie znaczy iż jest to degradacja z ligi. Taka ocena ma być sygnałem do mobilizacji w kolejnych meczach. Taka ocena ma oddziaływać motywująco. Ale jeżeli słabe występy będą się powtarzać, to znaczy że ten arbiter do tej klasy rozgrywkowej się nie nadaje. Ot i wszystko." - Greń na temat not sędziowskich od obserwatorów.

"Wszyscy na tym wygramy. Sędziowie, obserwatorzy, kluby i związek, bo o kolejności w tabeli będą decydowały wydarzenia na boisku, a nie poza nim (...) apeluję do was. Nie kalajcie sobie życia jak niektórzy wasi koledzy. Bądźcie mądrzy, bądźcie uczciwi, bądźcie profesjonalni. Panowie - pracujcie na swój wynik i swoje nazwisko." - zakończył.


  • Komentarzy [4]
  • czytano: [411]
 

autor: ~treneriskra 2011-10-15 19:19:30

avatar Proszę o przybycie na zbiórkę 14.00 na Zwierzyniec przed meczem z KP Zarzecze. obowiązują 2 komplety naszych strojów.


autor: nestor8 2011-10-16 12:38:42

Profil nestor8 w Futbolowo Zarzecze po dobrym początku spuściło z tonu, jest okazja na jakąś zdobycz... tylko punktualnie !!


autor: ~iskra 2011-10-17 15:00:12

avatar w końcu !


autor: nestor8 2011-10-17 18:52:55

Profil nestor8 w Futbolowo Może i coś się dzieje, obsada cotygodniowa już inaczej wygląda...


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Iskra - Jeziorak
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Truck Kotowa WolaIskra Sobów Tarnobrzeg (S)
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
2012-09-23, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
LZS Jadachy 4:1 Kempus Kępie Zal.
Kolejarz Knapy 2:4 Strażak Przyszów (S)
Korona Majdan Królewski 4:3 Jeziorak Chwałowice
Termopol Żabno (B) 3:2 Sanna Zaklików
Łęg Stany 3:3 LKS Tarnowska Wola (B)
Sokół Sokolniki 1:1 Unia Skowierzyn

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 33, wczoraj: 301
ogółem: 654 208

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.