Ładowanie...

Aktualności

Porażka mimo dobrej gry

• autor: OKS-ISKRA, 2011-10-09 18:06

Piłkarze Iskry przegrali 3:1 w Dąbrowicy, ale na pewno nie zawiedli mimo nieco okrojonego składu i byli bliscy urwania punktów, a wynik niekoniecznie odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Mateusz Ścipień zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi dobre zawody i strzelił ładną bramkę po asyście Damiana Jajkiewicza.

Skład : Kuszaj - Ruła, Zioło P, Rokicki - Gorczyca, Zioło M - Jajkiewicz D, Szwedo, Ścipień - Dziubek, Zioło G.

Od początku mecz przypominał rozgrywkę w szachy, gdzie każda ze stron bała się mocniej zaatakować by nie stracić gola. Jak pokazały późniejsze wydarzenie, nasi gracze zagrali na niezłym poziomie, co zaowocowało wyrównaną grą.

Pierwszy głos należał do nas, ponieważ około 20' minuty Ścipień uderzył piłkę zza pola karnego, a ta wylądowała na spojeniu bramkarza gospodarzy.

Chyba po raz pierwszy w tym sezonie nasza gra w defensywie wyglądała na poukładaną. Na pozycji stopera zagrał Grzegorz Ruła(Szustak pauzował za kartki), a na lewej stronie obrony bardzo dobry mecz zagrał Rokicki, któremu ta pozycja najwyraźniej służy.

Do przerwy, od 35' minuty, niestety przegrywaliśmy 1:0 po mocnym strzale z dystansu Kańki w środek bramki, jednak po błędzie Kuszaja, który stał zbyt wysoko.

Na drugą odsłonę meczu wyszliśmy z nastawieniem odrabiania strat, jednakże ta połówka była dosyć dziwna. Gra dalej była wyrównana jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie, lecz gospodarze grający więcej piłką, stworzyli sobie sytuacje do zdobycia gola. My wyczekiwaliśmy okazji na kontry. Najpierw Kusy wybronił sytuację sam na sam, później jednak musiał skapitulować po strzale (znów) z dystansu w długi róg. Gol na 3:0 obciążył obrońców, ponieważ Rożnowski, po dośrodkowaniu, przyjął piłkę i z pięciu metrów uderzył celnie. Od 70' minuty przegrywaliśmy więc trzema golami po drugim golu Kańki i jednym Polka.

A że Rożnowski jest mistrzem prowokacji nie tylko rywali ale i arbitra, przekonało się kilku naszych graczy. Na domiar złego jeden z naszych piłkarzy został... cztery razy opluty przez "kapitana" Strzelca.

Ostatnie piętnaście minut to sytuacja, którą kibice Iskry rzadko w tym sezonie widują. Strzelec został zepchnięty do defensywy, a ładnego gola kontaktowego strzelił Mateusz Ścipień po asyście Damiana Jajkiewicza w sytuacji bliźniaczej jak ta z Przyszowa. Chwilę później bliski zdobycia gola po rzucie rożnym był Grzegorz Ruła, a w 87' minucie po świetnym zagraniu Gorczycy do sytuacji sam na sam doszedł Jajkiewicz, lecz bramkarz uchronił Strzelca od straty kolejnego gola. Trzeba także nadmienić, że w międzyczasie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdzie gracze Dąbrowicy mieli prawo domagać się rzutu karnego,

Piłkarze Iskry przegrali w Dąbrowicy 3:1, lecz ze swojej postawy na pewno mogą być zadowoleni. Pozostaje jedynie pytanie trenera, mianowicie: gdzie są te punkty od Podwoliny, Rudnika czy Kłyżowa... niemniej jednak jest progres. Oby nie "jednomeczowy".