Ładowanie...

Aktualności

Tradycji stało się zadość

• autor: OKS-ISKRA, 2011-09-25 19:29

Piłkarze Iskry nie sprawili niespodzianki i sami są sobie winni porażki 5:0 w Ździarach. Osłabieni graczem kilku zawodników stwierdzić mogli, że stare porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą" jest wciąż aktualne.

Skład : Kuszaj(80' Gawroński) - Zioło M, Zioło P(46' Ruła), Wilk - Gorczyca, Bartyzel - Rokicki, Szwedo, Ścipień - Zioło G, Dziubek(60' Jajkiewicz M).

Eksperymentalnie rozpoczęliśmy mecz z Marcinem Zioło na pozycji stopera. Szybko, bo już w 10' minucie straciliśmy gola. Zupełnie niepilnowany z lewej strony zawodnik przyjął piłkę na 16.metrze i strzałem w długi róg, po rękach Kuszaja, dał miejscowym prowadzenie. Iskra odpowiedziała po pięciu minutach świetnymi okazjami, ale fatalnie zakończonymi, bo z pięciu metrów do bramki trafić nie potrafili najpierw Ścipień, a później Grzesiek Zioło po wypluciu piłki przez bramkarza. Iskra osiągnęła wtedy zdecydowaną przewagę na kilkanaście minut. Ździary mogły podwyższyć prowadzenie, lecz w zamieszaniu podbramkowym piłka wylądowała na... plecach jednego z miejscowych graczy. Ale jak się nie strzela...

...to się traci, i to tyczy się Iskry. Około 30' minuty przegrywaliśmy już 2:0, napastnik miejscowych łatwo minął Pawła i strzałem w długi róg nie dał szans Kuszajowi. Gol na 3:0, jeszcze przed przerwą, swe zasługi przypisze polu karnemu. Futbolówka, po dziwnej rotacji od nierównej murawy, kompletnie zaskoczyła naszego bramkarza. Do przerwy 3:0.

Po przerwie nastąpiło kilka zmian w ustawieniu, zmieniający Pawła Zioło Grzegorz Ruła wystąpił w pozycji stopera, Rokicki cofnięty został do obrony, a Marcin Zioło rozpoczął drugą odsłonę meczu na prawym skrzydle.

Zapędy Iskry zostały szybko ostudzone, bo już w 47' minucie straciliśmy gola, ponieważ daliśmy zbyt dużo miejsca na przyjęcie i oddanie dobrego strzału w długi róg. Strzelaninę zakończył Wojciech Tofil w 58' minucie spotkania. Druga połówka meczu toczyła się głównie w środku pola, a nasi gracze starali się grać szeroko.

Piłkarze Iskry, adekwatnie do meczu z Rudnikiem, ponownie w głupi sposób stracili punkty. Tradycji stało się zadość, i ponownie nie udało nam się wydrzeć choćby punktu ze Ździar. Za tydzień czeka nas ciężki mecz z Olimpią Pysznica.