Iskra Sobów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Losowa galeria

Iskra - Tłoki Gorzyce
Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie wiosny - juniorzy

  • autor: OKS-ISKRA, 2011-06-27 14:11

Przedstawiam podsumowanie wiosny w wykonaniu juniorów, podparte też statystykami i opinią.

 

 

Zima była próbą charakterów i przełamania feralnej passy, oczywiście potrzebne były wzmocnienia. Do klubu dołączyło pięciu zawodników, z których ostatecznie zostało czterech(Krzysiek, Banan, Damian, Syki) ale nie tylko oni okazali się wzmocnieniami, lecz wszyscy Ci, którzy się piłkarsko rozwinęli. Z boku to bardzo fajnie wygląda, wystarczą proste przykłady rozwoju Sylwka czy Królika, a widowiskowość mogą podkreślić choćby bramki Czoklera z Zarzeczem i Jelną.

Na wiosnę zdobyliśmy 23 punkty, co plasuje nas na ósmej pozycji, ale warto nadmienić, że gdyby nie fatalne wpadki z Krzeszowem(od 30' min w dziewięciu, vide sędzia), Bukową i Złotsanem(niedyspozycyjność dnia), tabela plasowałaby nas jedno oczko wyżej. Liczyłem na zdobycz 25-punktową, ale od czego jest nowy sezon. W drużynie jest wielu chłopaków z talentem. Nie zmarnujcie tego co macie, ja mam nadzieję że moja pomoc procentuje. Mi rola opiekuna odpowiada, mam nadzieję że wam też :) Poniżej każdy zawodnik został przeze mnie indywidualnie oceniony i opisany. Oceny może nie są zaskakująco wysokie, ale to dlatego że z każdym tygodniem wymagam od was coraz więcej. Dziękuję każdemu zawodnikowi, który rozegrał chociaż jeden mecz w tej rundzie.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Turek Patryk - 16 występów(15 w pierwszym składzie), 1 asysta, 1 ż.k.

1145 minut rozegranych. Średnio 72 w meczu.

Średnia ocen 3,33.

Do pierwszego gwizdka zastanawiałem się na kogo z dwójki golkiperów postawić. Turi zazwyczaj grał w pierwszym składzie, do poprawienia jest tylko regularność formy. Poza wpadką w ostatnim meczu było parę innych, ale było też wiele świetnych interwencji, i tu należy nadmienić że Patryk wywalczył nam parę punktów. Świetne warunki fizyczne plus zaangażowanie treningowe mogą z niego uczynić klasowego gracza.

 

Gawroński Mikołaj - 7 występów(2 w pierwszym składzie), 1 ż.k.

296 minut rozegranych. Średnio 42 w meczu, + 3 występy w pierwszym składzie w drużynie seniorów.

Średnia ocen 3,28.

Do tego zestawu dochodzą 3 występy w pierwszym składzie w seniorach. Gawron pograłby na pewno więcej, na przykład gdy nie zgraliśmy się przed wyjazdem do Gorzyc, a z Jelną doznał kontuzji. Za zaangażowanie zawodnika w treningach i meczach celujący to za mało, trzeba tylko poprawić pewność siebie. Na minus na pewno wyjście do dośrodkowań, za to komunikacja z obrońcami oraz sytuacje z napastnikiem jeden na jednego już fajnie wyglądają.

 

Żarów Paweł - 11 występów(9 w pierwszym składzie), 3 gole, 1 ż.k.

960 minut rozegranych. Średnio 80 w meczu.

Średnia ocen 3,43.

Najmłodszy w drużynie. Takiego talentu do gry nikt by się nie powstydził. Szkoda bardzo że Lezyn marnuje swój potencjał brakiem treningu czy wpadkami typu "nie ma mnie na meczu". Podobno żaden trening nie zastąpi meczu i tu największa szansa na jego rozwój. Wielokrotnie obiecywałem sobie że posadzę go na ławce, ale swoją grą na to nie pozwalał. Technika, płuca i zaangażowanie meczowe rewelacyjne. Często ponoszą go jednak emocje - nie trzyma pozycji, cały czas chce mieć piłkę przy nodze. Co by nie było - ważny zawodnik.

 

Adamiak Sebastian - 16 występów(16 w pierwszym składzie), 2ż.k., 1 cz.k.

1215 minut rozegranych. Średnio 76 w meczu, + 1 występ w drużynie seniorów.

Średnia ocen 3,32.

Gdzieś ten rozwój zawodnika się zatrzymał, ale wciąż umiejętności na wysokim poziomie. Uczestniczy we wszystkich treningach, na zbiórki punktulnie, lecz czasami można odnieść wrażenie że coś siedzi mu w głowie, ma też tendencje do popełnienia prostego błędu, ale jak dobrze wejdzie w mecz to razem z partnerem ze środka obrony są fundamentem zespołu. Na minus gra głową, za to na plus walka 1vs1 z napastnikiem i rozgrywanie piłki. Wszystkie mecze od pierwszej minuty. Mógłby jednak więcej mówić na meczach, przecież obrońcy tyle widzą na boisku.

 

Banasiak Konrad - 12 występów(12 w pierwszym składzie), 1 cz.k.

1113 minut rozegranych. Średnio 87 w meczu.

Średnia ocen 4,07.

Zawodnik, bez którego nie wyobrażam sobie obrony. Dołączył do nas z Wielowsi na zasadzie półrocznego wypożyczenia, ale z przedłużeniem umowy nie powinno być problemów. Wszystkie mecze od 1' do 90' minuty, z wyjątkiem nie zasłużonej czerwonej kartki w meczu z Krzeszowem. Jeden z pierwszych kandydatów do gry w seniorskim składzie, ale teraz dzieli i rządzi w bloku defensywnym juniorów. Większe wady? Chyba nie dostrzegłem.

 

Puk Krzysztof - 13 występów(13 w pierwszym składzie), 1 asysta, 1 cz.k.

1157 minut rozegranych. Średnio 83 w meczu.

Średnia ocen 3,61.

Krzysiek z miejsca wskoczył do pierwszego składu po rozegraniu jednego sparingu i wiosnę w jego wykonaniu uważam za zadowalającą. Aktywny, często podłącza się do przodu, technicznie i fizycznie poprawny. Może na boisku nie rzuca się bardzo w oczy, nie wyróżnia się, ale swoją robotę wykonuje po cichu. Jedna czerwona kartka za bramkarską paradę w derbowym meczu, ale była to decyzja odważna i ważna, której gratuluję po raz piętnasty.

 

Dul Sylwester - 13 występów(3 w pierwszym składzie), 2 gole, 3 ż.k., 1 cz.k.

435 minut rozegranych. Średnio 31 w meczu.

Średnia ocen 2,63.

Ogromny postęp. Trzeba przyznać, że jeszcze jesienią był słabym zawodnikiem, a teraz rozwija się z meczu na mecz. Dwa gole w tej rundzie po rzutach rożnych nie są dziełem przypadku, po prostu umie się znaleźć. Na minus jednak warunki fizyczne, ruchliwość i szybkość, ale nieco poprawił się technicznie i mam nadzieję że poprawiał się będzie dalej.

 

Sykuła Mateusz - 16 występów(16 w pierwszym składzie) - 1 gol, 2 asysty, 3 ż.k.

1194 minuty rozegrane. Średnio 80 w meczu.

Średnia ocen 3,79.

Lider naszego środka pola. W przeszłości grał parę lat w juniorach Siarki i to widać. Dwa lata przerwy jednak robiły swoje, ale po rozegraniu trzech sparingów i pierwszych pięciu kolejek znów zaczął łapać jak te klocki się układa, choć kondycja wciąż do poprawy. Serce do gry i pozytywna agresja na boisku taka, że sam zazdroszczę. Do tego fajne piłki z rzutów wolnych, a po dalekich wyrzutach z autu padły ostatnio dwa gole. Taktycznie świetny. Stara się jak najprostszymi środkami docierać pod bramkę przeciwnika, wydawałoby się że to jest u niego na minut, ale defensywny Syki jest po prostu króliczkiem Duracell w naszej układance.

Gorczyca Karol - 11 występów(11 w pierwszym składzie), 1 gol, 1 asysta.

882 minuty rozegrane. Średnio 80 w meczu.

Średnia ocen 3,59.

Przyznam że wciąż oczekuję więcej po tym zawodniku, pamiętam że jeszcze za czasów gry w juniorach sto razy odpierał moje namowy dołączenia do Iskry. Technika użytkowa niezła. Karol dużo myśli na boisku i stara się kombinować, ale czasami przekombinuje. Najważniejsze że poprawił odbiór piłki, który jest tak ważny na pozycji defensywnego pomocnika, tam bowiem został przekwalifikowany. W żadnym wypadku nie krytykuję - po prostu widzę potencjał i wymagam coraz więcej !

 

Maciągowski Radosław - 14 występów(13 w pierwszym składzie), 2 gole, 2 asysty, 1 ż.k.

893 minuty rozegrane. Średnio 64 w meczu, + 11 występów w drużynie seniorów(3 w pierwszym składzie).

Średnia ocen 3,97.

Jeden występ z ławki rezerwowych tylko z tego powodu, że grał wcześniej w meczu seniorów. Zawodnik z ogromnymi umiejętnościami, ściągnięty z Furmanów. Być może ciężko było mu się przestawiać na inne ustawienie niż to seniorów gdzie występował w ataku lub na skrzydle, u mnie czasami grał w środku pola. Zawodnikiem jest na pewno kreatywnym, w dodatku ze świetną techniką i przeglądem pola. Krótko i na temat - będą z niego ludzie.

Bednarek Maciej - 15 występów(14 w pierwszym składzie), 2 gole, 2 asysty.

1270 minut rozegranych. Średnio 85 w meczu.

Średnia ocen 3,61.

Typowo filigranowy zawodnik. Technika, opanowanie na plus, warunki fizyczne niestety nie. Na boisku także jest raczej graczem robiącym swoją robotę po cichu. Na boisku raczej nie kombinuje i preferuje prostą grę, daje nam dużo spokoju w grze. Tak jak w przypadku Karola przyznam, że oczekuję po nim więcej, ale to ze względu na jego potencjał i na pewno się nie zawiodłem jego występami na wiosnę. Zdaję sobie sprawę że przekwalifikowałem go nieco. Mam nadzieję, że zostanie z nami.

 

Kołodziej Alek - 11 występów(11 w pierwszym składzie), 8 goli, 3 asysty, 2 ż.k.

1010 minut rozegranych. Średnio 84 w meczu.

Średnia ocen 3,77.

Napastnik na szpicę, skuteczność mówi sama za siebie. Gdy bez niego w składzie przegraliśmy kilka spotkań pod rząd zacząłem sobie faktycznie zdawać sprawę, że w wyniku naszego konfliktu drużyna na tym ucierpiała i nam brakowało go z przodu. Wrócił i zaczął strzelać, na boisku fajnie się prezentuje jego połączenie techniki użytkowej z szybkością, ale jeszcze nieco musi popracować nad szybkim podejmowaniem decyzji. Ogromny potencjał, ale jestem pewien że go nie zmarnuje i już za pół roku-rok będzie w pełni klasowym zawodnikiem.

 

Jajkiewicz Michał - 16 występów(16 w pierwszym składzie), 4 gole, 7 asyst.

1335 minut rozegranych. Średnio 87 w meczu.

Średnia ocen 3,97.

Chyba największy postęp spośród całej drużyny. Siła, gaz, drybling. Lewy i prawy obrońca, prawy i lewy skrzydłowy, prawy i lewy napastnik. Na szczęście, w końcu opadają mu klapki z oczu i zaczął grać zespołowo, bo na jesieni był z tym problem. Z zaangażowaniem też problemu nie ma. Odnoszę tylko wrażenie, że jak zacznie mecz to tak już będzie grał przez 90 minut. Dostrzegłem 3-4 słabe występy, reszta to już gigant. Jak strzela to kapitalne gole: m.in. z 35 metrów z Zarzeczem i z 25 z Jelną. Drybling na poziomie takim, że minięcie pięciu-sześciu zawodników nie jest problemem(asysta przy golu na 1:0 z Turbią). Tylko jeszcze więcej myśleć na boisku, jeszcze więcej. No i technika użytkowa do poprawy. Kapitan zespołu.

Biernat Damian - 12 występów(10 w pierwszym składzie), 5 goli, 5 asyst.

1024 minuty rozegrane. Średnio 79 w meczu.

Średnia ocen 3,76.

Dołączył do klubu z Trześni w pakiecie z Krzyśkiem Pukiem i także okazał się dla nas ważnym graczem. Już w pierwszym sparingu strzelił dwa gole, potem w lidze dołożył pięć. Bardzo dobra kondycja, jest to zawodnik z którym można fajnie pograć piłką. Co do waleczności nie mam uwag, wydaje mi się ze nasze aktualne ustawienie bardzo mu odpowiada. Jeśli już pisać o uwagach to mógłby się jeszcze więcej pokazywać do gry. Runda na plus, mam nadzieję że jeszcze bardziej się rozstrzela.

 

Wilk Dawid - 11 występów, 1 gol.

269 minut rozegranych. Średnio 24 w meczu.

Średnia ocen 2,21.

Dawid był na wiosnę zawodnikiem rezerwowym wobec skuteczności napastników, ale i tak swojego gola strzelił. Bardzo ładnego zresztą, w Dąbrowicy 10 sekund po wejściu na boisko. Niestety już zarysowała się różnica między nim a trójką innych zawodników, ale pomógł nam też w ostatnich meczach i trochę zdrowia zostawił dla tego klubu, za co w imieniu drużyny mu dziękuję.

 

Hodor Mateusz - 12 występów(1 w pierwszym składzie), 2 gole, 1 asysta.

349 minut rozegranych. Średnio 29 w meczu.

Średnia ocen 3,01.

Kto by się spodziewał. Skazywany na los wiecznego rezerwowego, w ostatnich meczach wchodzi z ławki i zalicza dobre występy z asystą w Pysznicy i dwoma golami w niedzielę w Kamieniu. Zawodnik chyba żałuje że sezon się skończył, ale wznawiamy rozgrywki szybko. Oby podtrzymał formę, naprawdę pozytywne zaskoczenie.

 

Myszka Mateusz - 4 występy.

171 minut rozegranych. Średnio 42 w meczu.

Średnia ocen 2,90.

Myślałem że będzie to ważny zawodnik w mojej układance, jednak ku zaskoczeniu zarówno moim jak i całej drużyny, Mycha po prostu.... pojawił się cztery razy. Brak słów, komentarz zbędny. Takie rzeczy to w C-klasie. Mam nadzieję że zmądrzeje przez te parę tygodni. Formą meczową także na kolana nie powalił, ale kiedy ją miał zbudować ?

 

Rękas Patryk - 7 występów(7 w pierwszym składzie), 1 gol.

553 minuty rozegrane. Średnio 79 w meczu.

Średnia ocen 3,51.

Bramka w debiucie w Dąbrowicy, jeszcze sześć kolejek zagrane w niezłym stylu i rezygnacja. Nie mam pretensji, przynajmniej podał powód i zrobił to po męsku, w przeciwieństwie do wyżej wymienionego kolegi.

 

Korczyński Filip - 2 występy, 1 ż.k.

24 minuty rozegrane. Średnio 12 w meczu.

Bez oceny.

Tylko dwa razy pojawił się z ławki rezerwowych, Filip niestety zaczął odstawać od reszty i zdał sobie z tego sprawę. Potrafił jednak zachować się w porządku tak jak Patryk, ale wpuszczając go na boisku nawet na pięć minut mogłem być pewien, że wypluje płuca i zapali murawę.

-----------------------------------------------------------------------------

Oceny w skali 1-6. Na wiosnę klub reprezentowało łącznie 19 piłkarzy. Statystyki dotyczą tylko wiosny. Bilans goli 34-34.


  • Komentarzy [12]
  • czytano: [1229]
 

autor: nestor8 2011-06-28 15:52:13

Profil nestor8 w Futbolowo Mam nadzieję że się podoba :) dodam ankietę dotyczącą juniorów jutro lub pojutrze.


autor: ~anonim 2011-06-28 16:02:31

avatar komentarz usunięty


autor: oks84iskra 2011-06-28 16:32:33

Profil oks84iskra w Futbolowo Szkoda tych co odejdą.. mam nadzieję, że ci co są przymierzani na nowych graczy w naszej drużynie będą reprezentować barwy iskierki z nami już od sparingów :)


autor: ~nonn 2011-06-28 19:24:25

avatar a kogo macie na myśli pisząc o nowych graczach ? :)


autor: nestor8 2011-06-28 19:31:54

Profil nestor8 w Futbolowo Dwóch bardzo zdolnych chłopaków, którzy są zainteresowani grą u nas :) póki co nie podajemy personaliów.


autor: AlaskanIce 2011-06-28 22:09:36

Profil AlaskanIce w Futbolowo fajne oceny bardzo rzeczowe doceniam prace drużyny i trenera teraz kolejny poziom z etapu kontrolowania gry i realizacji założeń musicie dążyć do dominacji nad przeciwnikiem kreowania wydarzeń na murawie żeby każdy następny mecz dawał jeszcze większą satysfakcje i nadal budował morale drużyny


autor: ~vector 2011-06-29 14:25:19

avatar fajnie patrzeć na rozwój juniorów bo paru z nich na pewno kiedyś pogra w seniorach, choć teraz Iskra stosuje polityke najemników a szkoda.


autor: ~PLOMIEN TRZESN 2011-06-29 16:37:14

avatar Biernat i Puk wracaja do Plomienia Trzesn okres wypozyczenia mija koncem czerwca chyba ze Iskra zdecyduje sie na transfer definitywny i ich wykupi


autor: oks84iskra 2011-06-29 16:53:01

Profil oks84iskra w Futbolowo Wykupi? Heh..


autor: ~vector 2011-06-29 17:42:55

avatar dla tych chłopaków to szansa pogrania na wyższym poziomie a nie kiszenie w klasie B. Zostaną.


autor: nestor8 2011-07-07 08:37:40

Profil nestor8 w Futbolowo Z tego co wiem do ligi dołączają Tłoki Gorzyce, nie wiem jak z Sokołem Nisko. Robi się fajna liga juniorów, zachęcam do dobrego przygotowania się treningowo-sparingowego. Fajna, mocna liga juniorów :)


autor: ~iskra 2011-08-06 07:32:35

avatar szkoda by było żeby to się rozpadło... ZARZĄDZIE PRZEJRZYJ NA OCZY ILU TU SIĘ NADAJE, W PRZECIĄGU DWÓCH LAT macie pięciu dobrych grajków !!


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Iskra - Jeziorak
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Truck Kotowa WolaIskra Sobów Tarnobrzeg (S)
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
2012-09-23, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Truck Kotowa Wola 1:2 Iskra Sobów Tarnobrzeg (S)
LZS Jadachy 4:1 Kempus Kępie Zal.
Kolejarz Knapy 2:4 Strażak Przyszów (S)
Korona Majdan Królewski 4:3 Jeziorak Chwałowice
Termopol Żabno (B) 3:2 Sanna Zaklików
Łęg Stany 3:3 LKS Tarnowska Wola (B)
Sokół Sokolniki 1:1 Unia Skowierzyn

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 145, wczoraj: 175
ogółem: 652 889

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.