Ładowanie...

Aktualności

Wreszcie punkty !

• autor: OKS-ISKRA, 2011-06-23 19:20

Wreszcie ! Seniorzy Iskry przełamali feralną passę 555 minut bez gola i pewnie rozprawili się ze Słowianinem Grębów 3:0, po dwóch golach Krzyśka Wartonia oraz jednym Mateusza Ścipienia.

Skład : Paciorkowski - Rębisz, Zioło P, Wilk - Zioło M, Głuch - Wartoń, Rokicki(75' Jajkiewicz), Ścipień - Zioło G, Brania(80' Szustak).

Słowianin : Kochańczyk - Ciba(40' Maciumba), Wilk L, Wilk P, Sanecki(62' Rutyna D) - Jurek, Zając, Rutyna Sz, Bałata - Lasota, Paterek.

Szansę występu w pierwszym składzie otrzymał Andrzej Rokicki, a Konrad Paciorkowski zagrał ostatni mecz w Iskrze. W niedzielę między słupkami stanie junior Mikołaj Gawroński. W środku pola, w miejsce nieobecnego Maćka Wojnara, wystąpił Marcin Zioło. Od pierwszych minut zagrał także Mateusz Ścipień.

Nasi gracze zagrali bez kompleksów, a prowadzenie objęliśmy w 15' minucie po błędzie bramkarza Kochańczyka, który minął się z piłką na przedpolu. Tej okazji nie zmarnował Krzysiek Wartoń i z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki, strzelając upragnionego przez Iskrę gola na 1:0.

Przez cały mecz gracze z Grębowa byli bezradni, na dobrą sprawę Paciorkowski nie miał w ogóle pracy. Spisywał się za to rewelacyjnie bramkarz przyjezdnych, instynktownie, nogą, broniąc strzał z paru metrów Wartonia. Jeszcze przed przerwą powinniśmy prowadzić wyżej, ale Tomasz Głuch huknął w poprzeczkę w stuprocentowej sytuacji.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, dalej Iskra atakowała, a swojego pierwszego gola zdobył Mateusz Ścipień. Pierwszego, ale za to jakiego ! Przebiegł z piłką pół boiska, wpadł w pole karne i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę rozwiał wszelkie wątpliwości.

Dzieła zniszczenia dokończył Wartoń po piłce "w uliczkę" w 77' minucie. Krzysiek w sytuacji sam na sam się nie pomylił, a przyjezdni mogli już tylko odliczać czas do zakończenia spotkania.

Jeszcze w 89' minucie powinniśmy stracić gola, ale jeśli goście nie potrafią w sytuacji sam na sam nawet trafić w bramkę, to... muszą przyjąć porażkę 3:0 ! W niedzielę mecz z Sokołem Kamień, który wczoraj zremisował w Mokrzyszowie 3:3. Oby po kolejny komplet punktów !

1:0 Wartoń 15'

2:0 Ścipień 60'

3:0 Wartoń 77'