Ładowanie...

Aktualności

Juniorzy potwierdzają dobrą formę

• autor: OKS-ISKRA, 2011-06-23 19:17

Kolejne zwycięstwo, tym razem z wysoko notowanym zespołem Francesco Jelna 5:1. Gole strzelali: Maciągowski, Żarów, Jajkiewicz, Kołodziej, Dul. Poza ostatnimi piętnastoma minutami pierwszej połowy dyktowaliśmy warunki gry, grając składzie i z polotem, przede wszystkim zdobywając bardzo ładne bramki.

Szkoda, że liga dobiega końca. Juniorzy Iskry osiągnęli tak wysoką formę, że na dzień dzisiejszy żaden zespół ligi nie jest nam straszny. Od pierwszej do ostatniej minuty, z wyjątkiem ostatnich piętnastu minut pierwszej połowy, dyktowaliśmy warunki gry. Zwycięstwo przyszło nam niespodziewanie łatwo, zespół z Jelnej okupował bowiem 5. pozycję.

Pierwszego gola zdobyliśmy po akcji, w której wymieniliśmy około piętnaście podań. Dwa dośrodkowania stworzyły zagrożenie, a piłka ostatecznie wylądowała na 10.metrze a Radek Maciągowski uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą, po stracie Sykuły, goście strzelili gola na 1:1 i od 35' minuty tylko oczekiwaliśmy na gwizdek sędziego. Wcześniej rewelacyjną i ważną interwencją popisał się Turek po strzale z ostrego kąta.

W przerwie mocne słowa chyba natchnęły chłopaków, ponieważ interesowała nas tylko wygrana. Od razu ruszyliśmy z impetem i w 55' minucie, po rzucie rożnym, Paweł Żarów zdobył dość szczęśliwego gola po uderzeniu głową. Na tym nie poprzestaliśmy i w 64' minucie prowadziliśmy już 3:1 po kapitalnym uderzeniu naszego kapitana, Czokler po minięciu dwóch rywali huknał w okienko z 25 metrów. Piękna bramka !

Gol na 4:1 autorstwa Kołodzieja potwierdził technikę i skuteczność tego zawodnika po uderzeniu lewą nogą w długi róg z 16.metra. To, co nie siedziało w pierwszej połowie, wpadło do siatki w drugiej części spotkania. Przysłowiowego gwoździa do trumny przybił w końcówce meczu wprowadzony z ławki rezerwowych Sylwek Dul, był to jego drugi gol w tej rundzie.

Wynik naprawdę imponujący, lecz mógł i powinien być dużo wyższy, jeśli podliczyć strzały w poprzeczkę Kołodzieja i Biernata oraz kilka dogodnych sytuacji. Okazało się, że "odbiór świadectw" bardzo nam nie przeszkodził w zagraniu niezłych zawodów.