Ładowanie...

Aktualności

Kapitalny mecz juniorów !

• autor: OKS-ISKRA, 2011-06-19 15:47

Juniorzy Iskry po świetnym meczu rozbili rówieśników z Mokrzyszowa 5:0. Do przerwy prowadziliśmy już trzema golami, mimo że od 25' minuty graliśmy w dziesięciu.

Skład : Turek - Puk(25' cz. k.), Adamiak(70' Hodor), Banasiak, Żarów - Sykuła, Gorczyca(52' Maciągowski), Bednarek - Kołodziej, Biernat(76' Wilk), Jajkiewicz(84' Dul).

Okazało się, że Mokrzyszów specjalnie zebrał na derbowy mecz najlepszy skład: do składu powrócił Rogala oraz połówkę zagrał gracz seniorów: Łukasz Rzepiela.

To Iskra od pierwszych minut ruszyła z impetem i już w 3' minucie Gorczyca strzelił gola, jednak nieprawidłowego, po zamieszaniu w polu karnym i faulu jednego z naszych. Co się odwlecze to nie uciecze - pięć minut później objęliśmy prowadzenie po rzucie rożnym, i w lekkim zamieszaniu w polu karnym Mokrzyszowa ostatecznie piłkę do bramki wpakował Maciek Bednarek.

Wyszliśmy z ustawieniem 4-2-1-3 i tych dwóch defensywnych pomocników miało odciążyć obronę. Wiedzieliśmy, że Mokrzyszów gra dużo skrzydłami i daliśmy im tam pograć do 30.metra.

W 25' minucie po strzale Rzepieli z rzutu wolnego piłka leciała w światło bramki, a Krzysiek Puk zatrzymał futbolówkę ręką, a za odwagę należą się zawodnikowi brawa. Krzysiek z czerwienią i karny. Do jedenastki podchodzi Rzepiela, lecz... broni Turek ! To dało nam znak, że możemy coś więcej w tym meczu osiągnąć.

Wynik podwyższył Biernat trzy minuty później, rzut wolny wykonywany ze środka boiska strącił głową Gorczyca, a Damian w dobrej sytuacji nie dał szans Domagale i mocnym strzałem z woleja w krótki róg strzelił drugiego gola w meczu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy między dwoma obrońcami świetnie przedarł się Kołodziej, wyłożył piłkę Biernatowi, a ten po zwodzie był faulowany na 15.metrze. Rzut karny pewnie, w prawy róg, wykorzystał Jajkiewicz. 3:0 do przerwy !

Po zmianie stron w ekipie Mokrzyszowa boisko opuścili Tomasz Bożek i Rzepiela, a goście zaczęli wykorzystywać grę w przewadze, dochodząc do okazji strzeleckich. Do 60' minuty mogliśmy stracić gola po tym jak oddaliśmy inicjatywę w środku pola, ale przetrwaliśmy okres naporu i zadaliśmy kolejny cios dwadzieścia minut przed końcem meczu. W dogodnej sytuacji Kołodziej, jak na niego przystało, nie pomylił się. 4:0. Dosłownie dwie minuty przed czwartym golem świetnym strzałem popisał się Krystian Bzorek, a uderzona przez niego piłka minęła o parę centymetrów długi słupek Turka.

Oczywiście trudniej było grać przez 65' minut w dziesięciu, lecz juniorzy wywiązali się ze swojego zadania doskonale i kto oglądał mecz, zaprzeczyć nie może. Przysłowiowego gwoździa do trumny przybił w 85' minucie Paweł Żarów, bardzo ładnym golem na 5:0, pod poprzeczkę z ostrego kąta. Juniorzy Iskry potwierdzili swoje predyspozycje realizując wszystkie przedmeczowe wytyczne, a czterokrotne podglądanie rywali przyniosło rezultat w postaci ich rozpracowania.

OKS Iskra - OKS Mokrzyszów 5:0(3:0).

1:0 Bednarek 8'

2:0 Biernat 28'

3:0 Jajkiewicz 40'

4:0 Kołodziej 70'