Ładowanie...

Aktualności

Skandal w Podwolinie !

• autor: OKS-ISKRA, 2010-10-17 22:17

Podczas meczu Podwolina - Zarzecze nastąpiło przykre zdarzenie dla sędziego Giżki oraz bramkarza drużyny gości, kiedy to miejscowi "kibice" pokazali swoją drugą twarz. Mecz przerwano w 88' minucie meczu. W rozwinięciu także inne wyniki komisji dyscyplinarnej dotyczące naszych przyszłych przeciwników.

Mecz przerwano w 88' minucie meczu, a przepisy kazałyby przy takiej sytuacji dokończyć spotkanie w najbliższym wolnym terminie. Zapewne sprawa dwóch minut pójdzie w niepamięć, zaś sprawą chuliganów zajmie się Komisja Dyscyplinarna po zapoznaniu się ze sprawozdaniem pomeczowym.

W 88' minucie piłkarze KP Zarzecze po golu Piziorskiego prowadzili w meczu 1:0. W tejże minucie Bartłomiej Łątka w bezsensowny sposób zaatakował bramkarza gości, za co ujrzał żółtą kartkę od sędziego. W wyniku zamieszania rozjemca spotkania został także uderzony.

Komisja Dyscyplinarna rozpatrzyła niedawno sprawę meczu KP Zarzecze - San Kłyżów, gdzie goście zostali ukarani karą 500zł za wysoce niesportowe zachowanie swoich kibiców. Do tego muszą pokryć koszty specjalnego delegata w przynajmniej dwóch najbliższych swoich meczach. Miejscowi zostali ukarani jedynie finansowo za nie dopilnowanie bezpieczeństwa podczas trwania zawodów. Wszelkie niesportowe incydenty na boiskach okręgówki nie są tolerowane.

Na posiedzeniu komisji dyscyplinarnej postanowiono także, że karę trzech spotkań absencji dostaną Rutyna oraz Mierzwa z Grębowa, co oznacza że w meczu z nami ci panowie nie zagrają. Boisko w Grębowie zostało zawieszone na dwa mecze za równie skandaliczne zachowanie miejscowych "kibiców" którzy ubliżali sędziom, a później...opluli asystenta głównego arbitra...

• Komentarzy [22]
  • czytano: [872]

autor: ~anonim 2010-10-18 09:38:31

avatar bez urazy ale to ze o tym wspominacie to obłudne jest. Gdy niedawno Echo pisało o pobiciu w Sobowie juniora z Majdanu to usuwaliscie posty o tym, a jak gdzie indziej zadyma to od razu news. Zenada.

autor: ~OKS OKS 2010-10-18 12:16:23

avatar Po pierwsze nie w Sobowie a po drugie to aż meczu nikt nie musiał przerywać i nikt nie dopuścił się uderzenia sędziego ! mam nadzieje że zamkna ten "stadion"

autor: ~nestor 2010-10-18 12:59:29

avatar Dokładnie kolego - "zadyma" - i tym się sprawy różniły. Sam sobie na szczęście wyjaśniłeś sprawę :)

autor: ~anonim 2010-10-18 15:36:32

avatar a czemu nie ma tego? Słowianin Grębów - KS Olimpia Pysznica - za wysoce niesportowe zachowanie kibiców gospodarzy oraz oplucie sędziego asystenta - zawieszenie boiska na 2 mecze ( zawody mogą być rozgrywane 20 km. od Grębowa ) .

autor: ~nestor 2010-10-18 17:45:16

avatar Ponieważ zawieszono boisko na 2 mecze, a Iskra gra z Grębowem za 3 kolejki więc nas ta informacja nie dotyczy. Informację o Podwolinie zamieściłem bo to skandal "na świeżo", pozdrawiam :)

autor: ~do nestor 2010-10-18 19:04:38

avatar bardzo pokretne tlumaczenie, bo wydarzenia z meczu Zarzecze Kłyzów tez nie dotycza Iskry a o nich napisaliscie

autor: ~nestor 2010-10-18 19:08:28

avatar Bo to jest dobry przykład na to że KD nie toleruje takich skandali i że Podwolinę zapewne spotkają konsekwencje ! Ludzie, myślenia trochę ! Heh ...

autor: ~anonim 2010-10-18 23:07:51

avatar tylko ze przykład z Grębowa byłby jeszcze lepszy bo kara dla Słowianina jest powazniejsza (policz sobie koszty rozgrywania meczow na wynajetym stadionie plus dojazd i strata ze sprzedazy biletow), wiec nie rozumiem nadal a TY nadal nie potrafisz logicznie tego wyjasnic, dlaczego nie ma w artykule nic o pluciu na sedziego w Grębowie skoro napisano o tym na Podokregu? || okej - są podane !

autor: ~anonim 2010-10-19 20:35:59

avatar nestor mylisz się. boisko zawieszone na 2 mecze, ale u siebie. to jest chyba normalne, że jak grają na wyjeździe to nie mają zawieszonego boiska, chodzi tu o 2 mecze w Grebowie. || fakt, moje przeoczenie, pozdrawiam.

autor: ~anonim 2010-10-20 01:21:07

avatar Cała sprawa ujrzała światło na ogóno polski portalu htt p://www.futbolnews.pl/informacje/informa cje-regionalne/podkarpackie/art,302,kibi ce-podwoliny-chcieli-zaatakowac-sedziego .html

autor: ~sebek;p 2010-10-20 20:57:48

avatar tzn. ze nie bedzie kibiców na meczu słowianin z ISKRA listopadzie?? CZY MECZ BEDZIE GDZIE INDZIEJ ?

autor: ~nestor 2010-10-20 21:42:48

avatar Mecz musi odbyć się na innym terenie niż boisko w Grębowie. Szkoda bo dla piłkarzy większym komfortem byłby mecz na niezłym boisku. A tak pozostaje zapewne Skowierzyn.

autor: ~brednie 2010-10-21 00:15:46

avatar Co za brednie piszecie, nie byliście naocznymi świadkami końcówki meczu na Podwolinie to nie podajcie nieprawdziwych informacji. Echo dnia podało o zaatakowaniu przez chuliganów sędziego i bramkarza, a nie o uderzeniu sędziego. Wielu chciało wpieprzyć Giżce, ale został z boiska odprowadzony do szatni przez porządkowych natychmiast po wtargnięciu kilku chłopaków na boisko.

autor: ~brednie cd. 2010-10-21 00:25:50

avatar Został przewrócony, może dostał kilka zasłużonych kopniaków i to wszystko. Sam do tego doprowadził, cwaniaczek jeden, w 85 minucie w szesnastce Zarzecza został sfaulowany Paweł Samek, Giżka nie dopatrzył się przewinienia, akcja poszła pod naszą bramkę, sędzia jej nie przerywał, nasz zawodnik leżał w tym czasie na szesnastym metrze, nasi krzyczeli wybij piłkę bo leży i stanęli, gdyż mysleli

autor: ~brednie cd.. 2010-10-21 00:33:55

avatar że Zarzeczanie wybiją piłkę, tak, wybili ale trafili ją do naszej bramki. Sędzia tłumaczył się po meczu: akcji nie przerwałem gdyż miałem do tego prawo. 87 minuta bramkarz Zarzecza łapie piłkę na szesnastym metrze, Bartek Łątka podbiega do niego, gdzie specjalnie naskakuje na niego bramkarz, który się przewraca. Giżka widzi leżącego bramkarza, ale "akcji" wcześniejszej bramkarza nie widział;

autor: ~brednie cd. 2010-10-21 00:44:01

avatar żółty kartonik dla naszego zawodnika. Ciekawostka: na 5 żółtych kartek w 11 meczach Bartek Łątka 4 dostał od Giżki, gdzie Giżka sędziował nam 3 mecze, czy to normalne? chyba nie bardzo. Jeden z kibiców ( ma ponad 60 lat) widząc co bramkarz zrobił nie wytrzymał, wbiegł na boisko i kopnął go 4 litery. Podbiegło kilku zawodników Zarzecza bronić bramkarza przed dziadkiem.

autor: ~brednie cd. 2010-10-21 00:52:51

avatar zaczęła się szarpanina, gdyż i naszych kilku zawodników ruszyło. Sędzia wielki rozjemca chciał uspokoić naszych i z Zarzecza, ale nagle na boisko wtargnęło kilku kibiców z zamiarem włojenia sędziemu, interweniowali porządkowi i po sprawie. Fakt faktem niepotrzebne to było, ale z drugiej strony sędziowie też ponoszą odpowiedzialność za swoje decyzje.

autor: ~brednie cd. 2010-10-21 01:00:53

avatar Czy któryś sędzia po meczu powiedział, słuchajcie pomyliłem się, przepraszam, raczej nie ma co się spodziewać takich słów. Złe decyzje sędziego nie pozostają bez wpływu na rozwój wydarzeń na boisku i poza nim, kary powinny być także dla sędziów w przypadku takiego sędziowania, gdy dojdzie do wybryków czy chuligaństwa, gdyż udział sędziego w tym jest czasami niebagatelny.

autor: ~brednie cd. 2010-10-21 01:06:06

avatar Klub ma zapłacić karę, rozgrywać mecze w odległości powyżej 20 km, zapłacić za delegata, a sędzia, który przyczynił się do tego weźmie kaskę i wszystko ma w dupie. Ale tak to już jest i tak będzie, jedynie co można sobie albo pogadać albo popisać, a następnym razem nie dodajcie nieprawdy, gdyż na opinię pracuje się przez lata, a traci ją w kilka minut.

autor: ~anonim 2010-10-21 09:44:55

avatar Jeżeli mecz Iskry NIE odbędzie się w Grębowie to oznaczać będzie iż panowie z KD mają w dupie piłkarzy a za plującą małpę na trybunach trudno ponosić odpowiedzialność inna rzecz zawieszanie zawodników a inna zamykanie stadionu a jeśli już to niech mają odwagą napisać iż za wydarzenia na zamykanych stadionach w dużej mierze odpowiadają sędziowie

autor: ~nestor 2010-10-21 10:50:33

avatar Kolego od bredni, napisałeś że "Został przewrócony, może dostał kilka zasłużonych kopniaków i to wszystko." --> jak można potraktować taką sprawę jak błahostkę?! Nikt nie zaprzeczy że tacy pseudo-kibice to największe ścierwo stadionowe, i osobiście nie miałbym nic przeciwko gdyby werdykt wyglądał następująco : Podwolina gra u siebie, lecz bez udziału kibiców w widowisku.

autor: ~nestor 2010-10-21 10:51:37

avatar Osobiście uważam dyskusję za zamkniętą, miłego dnia.